ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1555914322, active_ip = '3.80.128.196', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = 'j4rk93dt238pajir5k6hhq6u01'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('3.80.128.196'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 3042
---
ERROR: UPDATE command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articles'
---
UPDATE ams_s1_articles SET article_view_count = 497 WHERE article_id = 3042 LIMIT 1
---
Czym jest dziennikarstwo obywatelskie?
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 8 Apr 2015

Czym jest dziennikarstwo obywatelskie?

hands-545394_1280.jpg

Jest to rodzaj dziennikarstwa powstały w 1999 roku. Powstała wtedy niezależna strona internetowa przekazująca informacje obywateli na temat protestów odbywających się w Seattle. Dziennikarstwo obywatelskie można zdefiniować, jako przekazywanie informacji przez ludzi, którzy nie są zawodowymi dziennikarzami. Przekazywanie informacje są subiektywne każdy obywatel przekazuje informacje, które osobiście są dla niego ważne i warte upowszechnienia. Dziennikarstwo obywatelskie może być pomocne dla zawodowego, kiedy pewna osoba dzwoni lub pisze list do redakcji czy radia o jakimś zdarzeniu, a na miejsce przybywa ekipa redakcji, kręci materiał i prowadzi wywiady pokazywane później w mass mediach. Jednak z powodu panującego przekonania o manipulacji mediów, w internecie, który jest najlepszym nośnikiem informacji powstało wiele stron podobnych do tych z 1999 roku, na których ludzie przedstawiają swoje subiektywne zdanie na temat różnego typu wydarzeń. Dziennikarstwo obywatelskie jest pewnego rodzaju sposobem ludzi na przeciwstawianie się mass mediom nazywanej czwartą władzą i próbą na przywrócenie wiarygodności mediów. Niestety w dzisiejszych czasach najwięcej uwagi przyciągają złe wiadomości także właśnie takie najczęściej znajdziemy w dziennikarstwie internetowym jak i obywatelskim.

Rozwój jaki daje dziennikarstwo obywatelskie

W dwudziestym pierwszym wieku wszystko się zmienia i rozwija. Dzięki temu powstał również odłam dziennikarstwa zwany dziennikarstwem obywatelskim. Jest to nieodpłatne przekazywanie informacji przez osoby niebędący zawodowymi dziennikarzami. Przekazywane fakty są subiektywne przedstawiane z punktu widzenia osoby relacjonującej. W dzisiejszych czasach nawet informacja jest towarem, o których zdobycie walczy wiele osób poszukujących sensacji. Niestety najlepiej sprzedają się fakty przedstawiające złe, szokujące czy nawet przeraźliwe wydarzenia. Właśnie takimi sensacjami jesteśmy zasypywani z każdej strony w telewizji przez serwisy informujące w radiu czy w wielu artykułach gazet. Trzeba zauważyć, że to właśnie dzięki dziennikarstwu obywatelskiemu możemy dowiedzieć się, co dzieje się na świecie. Na wielu stronach internetowych ludzie piszą o pewnych wydarzeniach z okolic, w których się znajdują, a o których możemy się nie dowiedzieć z mass mediów. Jednak dzięki temu zawodowi dziennikarze mogą tam przybyć i zrobić o tym materiał, który zostanie przekazany w serwisach informacyjnych. Możliwe jest również przekazywanie informacji dziennikarzom poprzez telefonowanie do różnego typu rozgłośni czy redakcji. Jak można zauważyć każdy z nas, kto przekazuje subiektywne informacje przez internet czy zawiadamia o tym rozgłośnie jest dziennikarzem obywatelskim.

Agencja Mediabox

Przeczytano 496 razy.

4.0/5(2 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA