TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 20 Aug 2014

Branża FM w Polsce

Facility Management czyli nowoczesne zarządzanie budynkami w Polsce jest stosunkowo nową branżą. Choć wzmianki o nim pojawiły się w literaturze fachowej już pod koniec  lat dziewięćdziesiątych. Dzieje się tak dlatego ponieważ w Polsce nadal mało jest tzw. inteligentnych budynków czy nowoczesnych osiedli. W budynkach tych zamontowano różnego rodzaju automatyczne systemy, które by prawidłowo funkcjonowały muszą współdziałać ze sobą. Nie jest to proste zadanie i konieczne jest by zarządzaniem zajmowały się kompetentne osoby odpowiednio do tych działań przeszkolone. W Polsce takich osób również brakuje.


Specjaliści z zakresu zarządzaniem nieruchomości słusznie zauważają, że  niedługim czasie może się to zmienić, a inteligentne budynki staną się standardem dlatego specjaliści z zakresu Facility Management będą bardzo potrzebni więc konieczne jest stworzenie profesjonalnych szkoleń w tym zakresie. To one są szansą na to, że nowoczesne budynki na nowoczesnych osiedlach będą zarządzane na najwyższym poziomie.


Czego brakuje polskim standardom nowoczesnego zarządzania nieruchomościami? Przede wszystkim odpowiednich środków finansowych, bez których najpierw budowanie, a potem utrzymanie i sprzedaż czy wynajem nowoczesnych budynków jest nie możliwe. Z tego powody także firmy zajmujące się Facility Management nawet jeśli chcą podejść do tematu w sposób profesjonalny brak środków finansowych im to uniemożliwia gdyż wybór osób czy firm świadczących różne usługi uzależnione jest od ceny jaką proponują, a nie od ich jakości.

Przeczytano 1790 razy.

4.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA