ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1553582638, active_ip = '52.91.221.160', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = 'tg69bp6q6d06o03ku9gmejbmb4'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('52.91.221.160'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 3395
---
Czym się różni rachunkowość od księgowości?
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 16 Dec 2015

Czym się różni rachunkowość od księgowości?

9572666506_9cb3cf2235.jpgDla wielu osób te dwa terminy są ze sobą tożsame, jednak warto wiedzieć, że nie są to synonimy. Oczywiście pojęcia te są pokrewne, jednak z całą pewnością nie znaczą tego samego. Warto wiedzieć na czym polega różnica, szczególnie gdy chcemy skorzystać z usług firm profesjonalnie zajmujących się tego rodzaju działalnością.

Okazuje się, że dla większości z nas szczegółowa wiedza z zakresu ekonomii jest zbyt skomplikowana. Prawda jest zresztą taka, że jest to obszar zarezerwowany dla specjalistów, tak aby nikt z nas nie musiał się na co dzień przejmować rozliczeniami i rejestrami. Firmy takie jak MH Biuro rachunkowe, oferują kompleksowe usługi, które zdecydowanie ułatwią ci prowadzenie biznesu. Zanim jednak zasięgniesz rady u specjalistów, warto sprawdzić o jaki zakres usług w ogóle nam chodzi.

Rachunkowość
Pod pojęciem rachunkowość kryje się cały zbiór poszczególnych elementów. Jest to system ewidencji gospodarczej, który ujmuje w mierniku pieniężnym i przekroju poszczególne podmioty gospodarcze wraz z procesami produkcji, dystrybucji, konsumpcji i akumulacji. Rachunkowość jest więc rozbudowanym systemem zapisu zdarzeń gospodarczych oraz operacji potrzebnych do tego, aby otrzymywać poszczególne i pożądane informacje ekonomiczne. Rachunkowość obejmuje trzy główne działy – księgowość, kalkulację i sprawozdawczość.

Księgowość
Jest to zatem jeden z podstawowych działów rachunkowości, o węższym zakresie. Księgowość stanowi część rejestracyjną rachunkowości. Polega więc na ewidencjonowaniu w ujęciu pieniężnym, a czasem również ilościowym, odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które odpowiedzialne są za zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Tak więc księgowość ujmuje wszystko, co zostało przez daną firmę zakupione, sprzedane, przeznaczone na pracownicze pensje oraz zainwestowane w marketing. Księgowość można określić jako pojęcie bardziej praktyczne, będące kluczowym aspektem rachunkowości, która z kolei jest bardziej teoretyczna w swym zakresie. Oba pojęcia więc nie są ze sobą identyczne.

Autor: http://mh.szczecin.pl/

Przeczytano 342 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA