TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 26 Sep 2014

Firmowe finanse

Ogólnie wiadomo, że finanse to priorytetowa dziedzina w każdej sferze życia, także stricte zawodowej. Prowadząc firmę, każdy właściciel oczkuje realnych przychodów z tego tytułu. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest prowadzeni bieżącej dokumentacji, także finansowej, dlatego też istotną role w tej kwestii odgrywa księgowość, określana często mianem działu finansowo – administracyjnego. Co prawda istnieje możliwość skorzystania z alternatywy, jaką jest biuro rachunkowe, zewnętrzna jednostka świadcząca usługi finansowe, nie mniej jednak alternatywa ta sprawdza się przede wszystkim w przypadku małych, często jednoosobowych firm.

trans.gif

Duże jednostki posiadają najczęściej własny dział księgowy, stanowiący integralną część firmy. Fakt ten wynika przede wszystkim z tego, że w przypadku dużych przedsiębiorstw rozliczenia finansowe mają znacznie większy zasięg i charakter, ponadto konieczna jest stała współpraca z pozostałymi działami funkcjonującymi w danej jednostce.

W przypadku firm istotną rolę odgrywają także znane każdemu PIT-y, przy czym w tej kwestii dotyczą one nie tylko rocznych zeznań podatkowych, ale także okresowych dokumentów rozliczeniowych. W praktyce oznacza to, że szeroko rozumiana skarbówka w swoisty sposób kontroluje prawidłowość finansową poszczególnych firm, a tym samym ocenia ich działalność.

W zakresie administracyjno – finansowym należy także zwrócić uwagę na umowy zawierane przez konkretną firmę. Szczególnie ważne są w tej kwestii rozwiązania uwzględniające podatki, odprowadzane zarówno od dochodu, jak i towarów oraz usług.

Śmiało można więc stwierdzić, że Urząd Skarbowy pełni nadrzędną i nader ważną rolę, przede wszystkim poprzez kontrolę i koordynację finansową każdego przedsiębiorstwa. Ponadto jest to swoisty łącznik pomiędzy budżetem państwa a działalnością poszczególnych przedsiębiorstw.

Przeczytano 415 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA