TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 29 Sep 2014

Jednoosobowa firma

Prowadząc jednoosobową działalność, wiele osób zastanawia się, jaka księgowość będzie najbardziej optymalną alternatywą. Przyznać należy, że możliwości w tej kwestii jest bardzo wiele, a tym samym wybór szeroki.

W przypadku działalności jednoosobowej, najlepszym rozwiązaniem okazuje się zewnętrzne biuro rachunkowe, świadczące szeroko rozumiane usługi finansowo – biurowe. Rozwiązanie to jest wykorzystywane przede wszystkim w sytuacjach, gdy właściciel firmy nie ma możliwości tudzież nie posiada odpowiedniej wiedzy i umiejętności, by realizować rozliczenia firmowe we własnym zakresie.

trans.gif

W tym momencie należy zaznaczyć, że dokumentacja firmy to nie tylko PIT-y, ale także szereg innych działań, potwierdzających i dokumentujących aktywność zawodową.

Nierzadko można spotkać się z opinią, że skarbówka to instytucja nader wymagająca i dociekliwa. Przyznać należy, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji, nie mniej jednak firmy, które na bieżąco porządkują sprawy biurowe, a tym samym posiadają wszystkie dokumenty umowy z kontrahentami oraz pracownikami, nie muszą obawiać się jakichkolwiek sankcji w postaci kar czy nakazów. Oczywiście priorytetem w tej kwestii są szeroko rozumiane podatki, także te regulowane w okresach miesięcznych lub kwartalnych, uwzględniających VAT.

Wydawać się może, że Urząd Skarbowy wobec firm jest bardzo rygorystyczny. Co ważniejsze, fakt ten dotyczy zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i jednoosobowych firm. Warto jednak pamiętać, że dzięki tego typu działaniom w prosty i nieskomplikowany sposób można udokumentować aktywność zawodową firmy, a tym samym pełnić szeroko rozumianą kontrolę finansową, przede wszystkim w zakresie przychodów i rozchodów. Fakt ten pozwala także w jasny sposób określić rentowność danej jednostki, a tym samym podjąć decyzje o jej ewentualnym zawieszeniu, rozbudowie lub modernizacji.

Przeczytano 369 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA