TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 20 Aug 2014

Przerwa w dostawie prądu – ryzyko awarii w budynku inteligentnym

W architekturze wprowadzane są coraz nowsze rozwiązania. Mogą to być niewielkie innowacje i ulepszenia, a niekiedy są to projekty na wielką skalę. Jednym z takich dużych przedsięwzięć jest, np. budowanie budynków inteligentnych. Są to budowle, których system techniczny jest na bardzo zaawansowanym poziomie, dzięki temu jego funkcjonowanie jest w znacznej mierze usprawnione.

Obecne w różnych miejscach w budynku inteligentnym czujniki i detektory mają za zadanie informować jego mieszkańców bądź użytkowników o wadach w systemie wodnym, klimatyzacji, systemie grzewczym, a także o wielu innych defektach mogących pojawić się w nim w trakcie jego eksploatacji. Budynek inteligentny funkcjonuje w ściśle zaplanowany sposób, dlatego każda awaria ma duże znaczenie na całokształt jego użytkowania. Przykładem takiej niefortunnej sytuacji może być przerwa w dostawie prądu.

Wtedy automatycznie wyłączają się wszystkie wskaźniki informujące o stanie budynku paraliżując w ten sposób jego prawidłowe funkcjonowanie. Niekiedy zdarza się, że osoby przebywające w takim budynku czasie awarii mogą wpaść w panikę, co jest oczywiście kompletnie nieuzasadnione. Jednak chcąc uniknąć takiej sytuacji wiele firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami decyduje się na zainwestowanie w zasilacza awaryjne, które podtrzymają działanie inteligentnego budynku w przypadku nieoczekiwanej przerwy w dostawie energii. Takie działania są niezwykle przydatne, ponieważ można w ten sposób uniknąć ogromnych niekiedy strat finansowych.

Przeczytano 579 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA