TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sun, 21 Sep 2014

Rozliczenia finansowe w firmie

Praktycznie każdy właściciel firmy słysząc określenie „skarbówka dostaje przysłowiowej gęsiej skórki. W rzeczywistości jednak lęk i obawy, jakie wzbudza Urząd Skarbowy są niepotrzebne, zakładając oczywiście, że firma prowadzi legalną działalność, przede wszystkim w kwestii finansowej.

trans.gif

Nie od dziś wiadomo, że podstawowym działaniem, jakie spełnia każda jednostka jest szeroko rozumiany dochód. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, iż chcąc osiągnąć sukces finansowy, w pierwszej kolejności należy uwzględnić wydatki. W tym celu konieczna jest dobrze prosperująca księgowość, czyli dział w firmie zajmujący się szeroko rozumianymi finansami.

Priorytetem są w tej kwestii szeroko rozumiane rozliczenia, dokonywane na podstawie faktur i dokumentów spływającej z wszystkich działów. Inaczej mówiąc, księgowość to jednostka, w której uaktywniają się szeroko rozumiane finanse. To właśnie tutaj analizowane i rozliczane są umowy, tutaj spływają wszystkie informacje finansowe, za pośrednictwem tego organu istnieje możliwość stałego kontaktu z fiskusem i innymi instytucjami finansowymi. Oczywiście istniej możliwość skorzystania z alternatywy, jaką jest zewnętrzne biuro rachunkowe, czyli jednostka świadcząca usługi w tej właśnie dziedzinie.

W tym momencie warto także zwrócić uwagę na rolę, jaką w tej kwestii odgrywa Urząd Skarbowy, czyli zewnętrzna jednostka koordynująca i nadzorująca stronę finansową we wszystkich przedsiębiorstwach. Większość osób kojarzy tę instytucję z rocznymi zeznaniami podatkowymi, jakimi są PIT-y, warto jednak zaznaczyć, że w przypadku firm zakres działalności tej instytucji jest znacznie szerszy. W praktyce oznacza to, że skarbówka to nadrzędna instytucja finansowa, w swoisty sposób pośrednicząca pomiędzy przedsiębiorstwem a budżetem państwa. Potwierdzeniem tego są m.in. podatki, które w pierwszej kolejności trafiają właśnie do tej instytucji.

Przeczytano 560 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA