TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 20 Aug 2014

Zielona energia – ekonomiczne rozwiązanie

Rozwiązania ekologiczne z obszaru energetycznego stają się w Polsce coraz popularniejsze. Właściciele nieruchomości stawiają na zieloną energię z uwagi na chęć wspierania przyjaznych dla środowiska rozwiązań i stawiania na nowoczesne modele. Zakup energii przyjaznej dla środowiska to jednak przede wszystkim inwestowanie w dobrą kondycję środowiska. Z racji wyższych kosztów jak w przypadku tradycyjnej energii, na chwilę obecną nie można stwierdzić, że należy ona do tanich.

Zielona energia nie należy do ekonomicznych rozwiązań. W państwach rozwiniętych, zwłaszcza u naszych sąsiadów bliższych i dalszych z zachodu, już od dawna prowadzona jest polityka proekologiczna w tej sferze. Zaczyna ona docierać także i nad Wisłę. Już dziś osoby, które decydują się na energię powstałą z wykorzystania siły prądu, wody lub promieni słonecznych, liczyć mogą na spore dotacje i dodatkowe dopłaty ze strony państwa. Dostępne są także kredyty preferencyjne na ten cel, które mają pomóc w opłaceniu środków służących do instalacji właściwego sprzętu.

Istnieje także możliwość dostarczania do klienta już gotowej energii zielonej, choć jest to rozwiązanie skierowane głównie do firm. Koszty energii odnawialnej są niestety wyższe, jak tej pochodzącej ze spalania węgla. Na spadek ceny wpływa rosnąca popularność i rozwój infrastruktury OZE. Warto jest przede wszystkim porównać ofertę każdej z firm. Nie trzeba także kupować energii w całości pochodzącej ze źródeł odnawialnych, ponieważ taka jest najdroższa. Możliwe jest jedynie pewien wkład energii zielonej w ogólny wolumen energii.

Przeczytano 565 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA