TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 25 Aug 2014

Doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków

Jeszcze kilka dekad temu budowano domy, gdzie woda czerpana była ze studni, a nieczystości wylewano za pomocą wiadra, a WC to była słynna sławojka. Obecnie nawet skromne domki i to zarówno w mieście jak na wsi wyposażone są w instalacje wod-kan. Czasami bywa to własne ujęcie wody i szambo do zbierania ścieków. Jednak coraz częściej nawet wiejskie gminy doprowadzają do domów wodę z wodociągu, a także odbierają ścieki z indywidualnych gospodarstw. Oczywiście, każda instalacja wymaga odpowiednich planów, które tworzy architekt.

W różnych gminach takie przyłączenia wyglądają różne, czasami woda doprowadzona bywa tylko do granicy działki, a reszta  należy do właściciela, w innych wszystkie instalacje doprowadzone są do domu, ale trzeba za to zapłacić, a bogate gminy fundują swoim mieszkańcom instalacje wod-kan za darmo. Bardzo ważne jest to, by jak najwięcej gospodarstw domowych odprowadzało swoje ścieki do publicznej kanalizacji, bo takie ścieki są po prostu utylizowane. Dzięki temu możliwa jest lepsza ochrona środowiska.

O wyglądzie i rozwiązaniach zarówno kanalizacji, jak i instalacji wodnej na zewnątrz budynku decyduje gmina, zaś to, jakie rozwiązania każdy właściciel domu zastosuje wewnątrz domu (czy mieszkania) zależy tylko od niego. W  miejscach gdzie jest wykonana kanalizacja  sanitarna, czyli odprowadzająca ścieki, jest najczęściej planowana kanalizacja deszczowa, która po prostu zbiera i odprowadza wodę z opadów. Czasami, ostanie nawałnice to pokazały, odprowadzanie wody z opadów jest utrudnione i okolica zostaje zalana wodą. Każda instalacje wod-kan, szczególnie ta zewnętrzna  powinna być planowana perspektywicznie – z każdym rokiem zwiększa się zużycie wody w gospodarstwach.

Przeczytano 510 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA