TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 25 Aug 2014

Polskie standardy w budownictwie

Jest wiele takich rozwiązań oraz schematów, które na Zachodzie są uznawane za naturalny i oczywisty dla każdego składnik rzeczywistości, a które w Polsce są niemal nieznane.

Gdyby chodziło tutaj wyłącznie o sprawy drugorzędne i pozbawionego jakiegoś bardziej istotnego znaczenia, nie byłoby sprawy. Jednak problem polega na tym, że owa nieświadomość i niewiedza Polaków istnieje także w tych dziedzinach, w których po prostu trzeba się dobrze orientować.

Pomiary stężenia niebezpiecznego dla naszych płuc należą u nas do rzadkości, a ludzie śpią i przebywają w parterowych mieszkaniach, położonych nad piwnicami w których stężenie radu nierzadko wielokrotnie przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Ogromna większość Polaków nie ma bladego pojęcia o tym, że budynki w których mieszkają mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, i że owo zagrożenie powinno zostać jak najdokładniej oszacowane. W Stanach Zjednoczonych pomiary stężenia radu to procedura normalna, a przyrządy potrzebne do wykonania takich pomiarów można kupić praktycznie w każdym sklepie. W Skandynawii domy jednorodzinne budowane są przy użyciu specjalnych technik, które pozwalają na to, aby znacząco zmniejszyć stężenie radonu oraz jego pochodnych w pomieszczeniach mieszkalnych.

U nas problem nie istnieje, nie dlatego że nie jesteśmy narażeni na działanie tego czynnika, tylko dlatego że statystyczny Polak nie ma pojęcia o żadnym zagrożeniu.

Przeczytano 245 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA