TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 25 Aug 2014

Domy: oszczędność energii

Jak łatwo się domyślić, koszty energii rosną nieprzerwanie. W obecnych czasach projektowanie oraz budowanie domów, które wykazują znacznie niskie zużycie energii w stosunku do domów tradycyjnych, staje się konieczne. Są to tak zwany domy energooszczędne oraz pasywne. Koszt ogrzewania domu budowanego metoda tradycyjną stanowi około 70% wszystkich kosztów jego utrzymania - jest to znaczna suma pieniężna. Warto jednak szczególnie podkreślić, że na chwilę obecną istnieją różnego rodzaju rozwiązania oraz technologie, które umożliwiają zredukowanie tych kosztów o mniej więcej połowę. Jeżeli zatem przystępujemy do opracowywania projektu naszego przyszłego domu, warto zwrócić uwagę na te czynniki, które zapewnią, że nasz dom będzie oszczędny w eksploatacji, a także wygodny i przyjazny podczas codziennego użytkowania.

Projektując indywidualnie dom, bądź wybierając go z katalogu, należy szczególnie sprawdzić, czy spełnia on wszelkie założenia domu energooszczędnego. W takim wypadku trzeba zatem sprawdzić, czy spełnione zostają najbardziej istotne kryteria związane z energooszczędnością budynku, a więc w głównej mierze: bryła zwarta obiektu. dobra termoizolacyjność wszystkich przegród zewnętrznych, wentylacja mechaniczna, naturalne warunki terenowe, bierne wykorzystywane energii słonecznej, i tym podobne. Jeżeli zależy nam na zbudowaniu domu energooszczędnego lub pasywnego, powinniśmy przede wszystkim zamówić projekt indywidualny. Tylko wtedy będzie on w pełni dostosowany do naszych potrzeb.

Przeczytano 635 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA