TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 24 Sep 2014

Jak pielęgnować drewniane meble

Pielęgnacja drewnianych mebli opiera się w szczególności na ich woskowaniu oraz oliwieniu. W ten sposób zabezpieczamy je przed wilgocią i kurzem. Możemy wycierać meble wilgotną szmatka, po której wytrzemy mebel do sucha. Należy pamiętać, że utrzymująca się wilgoć lub zbyt duża temperatura może powodować, że na nasz mebel zmieni swój kolor lub się wypaczy. Aby tego uniknąć musimy stawiać meble, z dala od miejsc nasłonecznionych, z dala od grzejników a rozlane ciecze szybko wycierać.trans.gif

Na rynku spotkamy wiele środków do konserwacji mebli, które pomogą przedłużyć ich trwałość. To jednak należy pamiętać, aby zapoznać się z ulotką do nich dołączoną. Do różnych rodzai mebli wykorzystujemy inne środki. Do mebli lakierowanych bezkonkurencyjny będzie użycie sporadyczne preparatów z wosku pszczelego polerując mebel. Natomiast do mebli oliwionych najodpowiedniejszy będzie sporadyczna polerka z oleju, lub woda z mydłem do powierzchni pokrytych olejem. Meble woskowane jak sama nazwa wskazuje woskujemy a nadmiar wosku wycieramy.

Domowym sposobem na rysy na meblach będzie posmarowanie miejsca woskiem i pozostawienie go na 24h, po czym wypolerujemy to miejsce, a ślad zniknie. Co w takim razie zrobimy z białymi śladami po kubkach. Otóż tu powinien wystarczyć mieszanka soli z oliwą. Polerujemy tą substancją i po kilku godzinach powinno być bez śladu. Na duże zabrudzenia, możemy zrobić samodzielnie pastę z terpentyny,octu i mąki ziemniaczanej. Pastą należy jak w większości przypadków wypolerować miejsca zabrudzenia. Te porady pozwolą twoim meblom służyć przez lata, zachowując blask i świeżość.

Przeczytano 632 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA