TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 23 Sep 2014

Jak powstają świece zapachowe?

Świece zapachowe używane są od bardzo dawna w popularnej aromaterapii. Płomień w połączeniu z niezwykłym aromatem olejków zapachowych wpływa bardzo pozytywnie na nasz nastrój. Wybierając świece zapachowe do celów aromaterapeutycznych, powinnismy na samym początku zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego rodzaju praktyk. Niektórzy bowiem zakupują w tych celach świece, nie mając większej wiedzy i świadomości, jak należy je wybierać. Świece zapachowe będą bowiem działały na nasz organizm odpowiednio, tylko wtedy, kiedy postawimy sobie jakieś określone cele w ramach aromaterapii i poznamy podstawowe informacje jej dotyczące.

Od kiedy zaczęła się prawdziwa moda na aromaterapię, na sklepach półkowych pojawiła się niezwykle bogata oferta świec zapachowych, różniących się między sobą pod wieloma względami. Możemy zatem dopasować świece pod względem naszych indywidualnych upodobań, dekoracji i stylu naszych wnętrz, i tym podobne. Oferowane przez liczne sklepy świece zapachowe różnią się między sobą kształtem, kolorem, rozmiarem i oczywiście zapachem. Czy wiemy jednak, w jaki sposób powstają takie zapachowe świece?

Świece zapachowe wykonywane są z pachnącej parafiny. Taka mieszanka jest uprzednio specjalnie rozgrzewana do dość wysokiej temperatury, a następnie wlewa się ją do przygotowanych wcześniej foremek, posiadających przeróżne kształty. Zastygła parafina, w trakcie topienia, wydziela odpowiedni aromat. Bogata oferta rynkowa przedstawia nam jeszcze inne, bardziej wymyślne produkty. Znajdziemy bowiem świece posiadające zatopione, suszone trawy, muszelki, czy ziarenka kawy. Jeszcze inne świece posiadają na przykład kawałki goździków, cynamon, czy kakao. Takie świeczki pachną nawet wtedy, kiedy się nie palą. Ponadto wyglądają bardzo ładnie w naszych pomieszczeniach, pełniąc niezwykłą funkcję dekoracyjną. Świece aromatyzuje się również poptzez dodanie do ich składu specjalnego naturalnego olejka zapachowego.

Przeczytano 639 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA