TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 8 Oct 2014

Kuchnia - jak zaaranżować małą kuchnię?

Urządzenie kuchni to nie lada wyzwanie, które wymaga od projektanta/ architekta wnętrz niebywałej pomysłowości i kreatywności. Szczególnie te cechy niezbędne są w przypadku małej kuchni. Miejsce musi być wykorzystane w 100 procentach, ponieważ w przypadku małych powierzchni bardzo trudno o jednoczesne zachowanie funkcjonalności. Mała kuchnia jest niezwykle trudna w zaprojektowaniu, ponieważ trzeba wszystko dokładnie zaplanować i zmierzyć. Wszelkiego rodzaju błędy mogą być katastrofalne w skutkach. Aranżując niewielkie pomieszczenie należy pamiętać o zastosowaniu paru zasad, dzięki którym korzystanie z kuchni będzie łatwe. Jedną z nich jest wykorzystanie szafek z małymi szufladkami, które można umieścić w różnych wnękach.

Jeżeli wnętrze kuchni nie jest kwadratem lub prostokątem, a zawiera różnego rodzaju wnęki i wgłębienia w ścianach, jej aranżacja jest trudniejsza, ale efekt może być zdumiewający. Małe kuchnie zazwyczaj urządzane są w jasnych barwach, ponieważ nadaje to wnętrzu wyjątkowy charakter i optycznie je powiększa. Wykorzystuje się też duże płytki do kuchni. W przypadku niewielkich pomieszczeń unika się wszelkiego rodzaju zbędnych dodatków, które mogłyby zagracić niepotrzebnie przestrzeń. Najczęściej stylem stosowanym w małych kuchniach jest minimalizm. Ograniczenie mebli do minimum jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić niekiedy mnóstwo miejsca. Małe kuchnie sprawdzają się dla singli jednak w przypadku dużych rodzin stanowią przeszkodę w codziennym życiu... Właściwa aranżacja małej kuchni może jednak rozwiązać sporo problemów związanych z jej małymi rozmiarami.

Przeczytano 561 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA