TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 21 Aug 2014

Okno w kuchni

Chcąc stworzyć idealną kuchnię, która będzie nie tylko ładna, ale także bardzo wygodna i funkcjonalna musimy zwracać uwagę na bardzo wiele aspektów. W związku z tym nie tylko meble kuchenne i inne sprzęty przewidziane do kuchni się liczą, ale także przykładowo okno. Nawet nie zadajemy sobie często sprawy z tego, jak bardzo jest ono ważne. Jakie okno wybrać, jeśli właśnie jesteśmy na etapie budowy domu czy też generalnego remontu, w trakcie którego chcemy dokonać wymiany starych okien na nowe?

Bardzo popularne ostatnimi czasy są okna plastikowe, ale nie da się ukryć, że i okna z drewna wracają do łask. Na pewno okna PCV są obecnie tańsze od drewnianych, ale warto zwrócić uwagę właśnie na drewno. Dlaczego? Kuchnia jest miejscem bardzo szczególnym i specyficznym. Z racji tego, że ciągle tam gotujemy, pieczemy i smażymy nietrudno o wysoką temperaturę i wilgoć. Niestety w takich warunkach okno plastikowe może się dość szybko odkształcać i przede wszystkim brudzić. Nie możemy zaś takiego okna zbyt intensywnie szorować silnymi środkami chemicznymi ponieważ możemy je uszkodzić.

Okno drewniane z kolei jest bardzo ekologiczne, bo wykonane z całkowicie naturalnego materiału jakim jest drewno, do tego jest o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Kiedy bowiem okna plastikowe pożółkną nie będziemy w stanie nic z tym zrobić, zaś okna drewniane zwyczajnie możemy przemalować. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść okien drewnianych jest to, że nawet jeśli zostanie ono w jakiś sposób uszkodzone, możemy wymienić tylko jeden element, co w przypadku okien PCV nie jest możliwe. Kiedy już będziemy mieli okno, musimy wybrać karnisz i firankę. W kuchni lepiej postawić na krótką, zwiewną firaneczkę. Musimy tylko pamiętać o tym, aby dość często ją prać, ponieważ będzie ona pochłaniać wszelkie zapachy i będzie żółknąć. Jeśli lubimy kwiaty to nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić jakąś doniczkę na kuchennym parapecie. Dzięki temu zarówno nasze okno jak i cała kuchnia będą ładnie ozdobione i nabiorą uroku.

Przeczytano 172 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA