TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 21 Aug 2014

Oszczędzamy energię w domu

Obecnie taki temat jak przykładowo ekologia jest poruszany dość często i co więcej jest to temat modny, bo i kto jest "eko" jest na czasie. Wielu z nas ekologia kojarzy się z jakimiś działaniami na szeroką skalę, ale prawda jest taka, że sami swoim codziennym postępowaniem możemy przyczyniać się do poprawy warunków środowiska, a w każdym razie przynajmniej nie będziemy jeszcze bardziej pogarszać i tak już bardzo kiepskiej sytuacji środowiska naturalnego. W jaki sposób to zrobić?

Po pierwsze powinniśmy rozejrzeć się po naszych własnych, domowych wnętrzach, bo to właśnie w naszym domu bardzo często i zupełnie niepotrzebnie marnujemy energię co nie tylko ma niekorzystny wpływ na środowisko, ale i odbija się na naszym portfelu. Po pierwsze powinniśmy wymienić żarówki na energooszczędne, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Co prawda takie żarówki są droższe od zwykłych, ale koszt szybko się zwraca. Ważne jest też to, abyśmy wyłączali światło jeśli w danym momencie nie korzystamy z konkretnego pomieszczenia. Następna sprawa to nasze domowe sprzęty. Jeśli jesteśmy obecnie na etapie kupna nowej lodówki czy pralki także powinniśmy zwracać uwagę na to, co kupujemy. Lepiej dać nieco więcej za nowy sprzęt, gdy faktycznie jest on energooszczędny.

Jeśli nie mamy w domu zmywarki i tutaj powinniśmy się zastanowić. Oczywiście musimy ponieść koszty związane z zakupem, ale to też się nam zwróci, bo zaoszczędzimy sporo wody. Poza tym zmywarka to sprzęt bardzo wygodny i przydatny, bo nie będziemy musieli poświęcać czasu na stanie przy zlewie w kuchni i zmywanie. Dobrym pomysłem są również kolektory słoneczne. Tu jest o tyle dobrze, że możemy starać się o dofinansowanie.

Przeczytano 600 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA