TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sat, 27 Sep 2014

Remont domu: wyburzenie ścianek działowych

Remont domu jest podejmowany nie tylko ze względu na poprawienie jego wyglądu, ale także w ramach poprawienia funkcjonalności poszczególnych wnętrz. Z reguły decydujemy sie w tym celu na przestawianie lub wyburzanie ścianek działowych. Prace te są niezwykle skomplikowane i czasochłonne. W większości wypadków warto powierzyć je jednak doświadczonych fachowcom. na uwagę zasługuje ponadto fakt, że decydując się na naruszanie naszych ścianek działowych, musimy ten fakt zgłosić w urzędzie gminy.

Samo wyburzanie ścianek działowych, czy też wycinanie w nich otworów, nie jest czynnością zbyt skomplikowaną. Ściany działowe nie przenoszą raczej żadnych, znacznych obciążeń, nie możemy jednak naruszać ich bez konsultacji z konstruktorem. Jak łatwo się domyślić, każdy dom może kryć jakieś niespodzianki i nagle na przykład, może się okazać, że dana ścianka działkowa podpiera jakiś element. Przed rozpoczęciem wyburzenia ściany działowej, zawsze trzeba uprzednio odpowiednio zabezpieczyć nasz dom, a w szczególności poszczególne pomieszczenia. Należy zatem podeprzeć strop w pobliżu znajdującego się przyszłego otworu. Do takiego podparcia trzeba użyć stempli o wysokości, która będzie regulowana.

Cienkie ściany działowe można wyburzać za pomocą dużego młota. Wyburzanie zawsze powinno odbywać się począwszy od góry. Najpierw należy wykuć szczelinę, w której zrobi się nadproże. Następnie można już wycinać, bądź wykuwać otwór, który trzeba potem tynkować. na samym końcu musimy zadbać oczywiście o wywóz ogromnej ilości gruzu.

Przeczytano 539 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA