TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sun, 28 Sep 2014

Remont na raty czy na kredyt?

Młode małżeństwa, które dopiero co zakupiły własne mieszkanie zwykle staja przed dylematem, czy wziąć większy kredyt i za jednym zamachem wyremontować i urządzić mieszkanie, czy rozłożyć sobie to na kilka lat i finansować z bieżących oszczędności, bez konieczności zapożyczania się. I jeden, i drugi sposób ma swoje plusy i minusy. Biorąc kredyt i od razu robiąc remont mamy dużo pracy, ale jednorazowo. Całe mieszkanie jest w kurzu, pyle, remont kosztuje nas wiele energii i pieniędzy, ale na kilka lub nawet kilkanaście lat mamy spokój. Jednak wiąże się to z koniecznością wzięcia sporego kredytu, do którego banki doliczają odsetki.

trans.gif

Nie wiadomo, czy będzie nas na niego stać za kilka lat. Robiąc remont na bieżąco, rozwlekamy robotę w czasie, co jest bardzo uciążliwe. Remontujemy po jednym pokoju, wtedy, gdy są na to pieniądze, więc może to trwać nawet kilka lat. Gdy remont trwa w jednym pokoju, my mieszkamy w drugim, więc musimy znosić kurz, brud, hałas i niewygody. Jednak omija nas konieczność zapożyczania się. Jeżeli będziemy mieli chudszy rok lub stracimy pracę, nie musimy się martwic z czego spłacimy pożyczkę, po prostu odwleczemy remont dalszych pomieszczeń w czasie.

Plusem remontowania na bieżąco, pokoju, po pokoju w miarę dorabiania się jest to, że bardziej cieszymy się z drobnych rzeczy. Jest radość z każdego nowego mebla, firanki a nawet bibelotu. Gdy bierzemy kredyt i hurtem remontujemy i urządzamy mieszkanie radość jest też duża, ale jednorazowa. Trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw, rozważyć swoją sytuację finansową i zdecydować, które rozwiązanie będzie lepsze.

Przeczytano 403 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA