TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 6 Oct 2014

Rodzaje świeczników

Świeczniki to akcesoria wykorzystywane jako stojaki do świec. Są różne rodzaje świeczników w zależności od rodzaju świeczki, jaka powinna być w nim umieszczona. Dzięki nim świece mają szansę stać stabilnie i nie pojawia się ryzyko wywołania pożaru. Na ogół są one umieszczane w małej miseczce, które czasami są dodatkowo wyposażone w kolec, na którym mocuje się świeczkę. Dzięki temu stoją one bardzo pewnie i nie ma problemu z przenoszeniem świecznika, wraz z palącą się świeczką.
Świeczniki muszą być oczywiście robione z metali, które nie palą się. Z tego powodu najczęściej używa się materiałów takich jak brąz, różne stopy miedzi, rzadziej stali albo mosiądzu. Jednak nie tylko metale to dobry pomysł na świeczki. Równie dobrze można wykorzystywać szkło, fajans albo porcelanę. Świeczniki metalowe na ogół posiadają bogate zdobienia, dzięki czemu pełnią funkcję dekoracyjną. Jest kilka rodzajów świeczników. Przykładowo w religii żydowskiej wykorzystuje się menory - są to duże świeczniki, które są w stanie pomieścić siedem, stojących obok siebie świec. Innym dużym świecznikiem jest tzw. żyrandol - jest to wiszące, dekoracyjne narzędzie, które w przeszłości było często stosowane jak źródło światła. Bardzo popularne są kandelabry - są one w stanie pomieścić kilka stojących świec. W aranżacji wnętrz często wykorzystuje się kinkiety - są to świeczniki, które są wieszane na ścianach. Dodatkowo często posiadają lustro, które ma odbijać światło. Dzięki temu blask w pomieszczeniu jest bardziej intensywny. Oczywiście można zapalić tylko jedną świeczkę. W takim wypadku najlepiej jest wykorzystać lichtarz.

Przeczytano 839 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA