TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 29 Sep 2014

Schody antypoślizgowe

Zapewnienie bezpieczeństwa domownikom w mieszkaniu to podstawa, a szczególną ostrożność należy zachować posiadając schody. Szczególnie dla dzieci i osób starszych mogą być one zagrożeniem, ze względu na możliwość upadku i spowodowania tym samym poważnych uszczerbków zdrowia. Problemem jest śliskość, na którą jednak istnieje kilka wypróbowanych i niedrogich sposobów.
Pierwszym z nich i przy okazji najczęściej stosowanym jest wykładzina dywanowa. W sklepach nie brakuje różnorodnych kolorów i wzorów takich materiałów, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wnętrza. Warto zakupić taką ze specjalnym usztywnieniem u dołu, aby nie zwijała się na stopniach, co może być równie niebezpieczne jak poślizg. Alternatywą dla wykładzin są specjalne taśmy antypoślizgowe, które przylepia się na stopniach schodów. Jest to rozwiązanie tanie i łatwe w montażu, wykorzystywane nie tylko w mieszkaniach, ale i biurach czy różnego rodzaju instytucjach. Co prawda nie ma tutaj takiego wyboru kolorystycznego i wzornictwa jak w przypadku wykładzin, ale gama barw i tak powinna wystarczyć, by dopasować taśmę do wnętrza.
Produkuje się również antypoślizgowe paski z plastiku. Zakładane na szczeliwo doskonale spełniają swoją funkcję, a dodatkowo chronią materiał, z którego zbudowane są schody, ponieważ nie dostają się pod nie żadne zanieczyszczenia.

To co jest warte odnotowania, to wielka wytrzymałość pasków oraz możliwość ich uniwersalnego zastosowania – na zewnątrz, wewnątrz oraz na jakimkolwiek materiale będącym budulcem schodów. Ostatnim sposobem na wyeliminowanie poślizgu są gumowe nakładki oraz maty. Są tanie i podobnie jak poprzednie materiały, doskonale spełniają swoją rolę. Teraz wystarczy wybrać coś, co najbardziej będzie nam odpowiadało.

Przeczytano 657 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA