TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Czy warto kupować mieszkanie w czasach kryzysu?

Powszechnie wiadomo, że w czasach kryzysu ceny wszelkiego rodzaju nieruchomości spadają, nieraz bardzo znacząco. gdyby nie pewne dodatkowe okoliczności, o których wspomnimy powyżej, możnaby więc powiedzieć, że kryzys ekonomiczny stanowi znakomitą okazję dla tych, którzy chcieliby kupić nieruchomość po cenie niższej, niż cena właściwa. Jednak takie rozumowanie jest o tyle błędne, że każdemu kryzysowi finansowemu towarzyszy szereg okoliczności które sprawiają, że sprawa z kupowaniem nieruchomości wcale nie przedstawia się tak pozytywnie, jak mogłoby się na pozór wydawać. trans.gif

Podstawowy problem jest taki, że właściwie nie jesteśmy w stanie precyzyjnie i naprawdę pewnie oszacować niszczycielskiego potencjału danego kryzysu, a w związku z tym nie możemy wiedzieć, jaka przyszłość czeka nasze finanse.

Kolejnym problemem jest to, że dla ogromnej większości z nas kryzys oznacza mniej lub więcej znaczące uszczuplenie portfela, a to sprawia, że różnego rodzaju nieruchomości wcale nie są dla nas łatwiej osiągalne, niż były przed kryzysem.

Inny kłopot polega na tym, że banki oraz inne tego rodzaju podmioty, normalnie służące pomocą ludzi chcącym dokonać zakupu jakiejś nieruchomości, w czasach kryzysu radykalnie zawyżają wymagania, jakie trzeba spełnić aby otrzymać od nich jakikolwiek kredyt albo pożyczkę.

Poza tym wszystkim istnieją jeszcze inne, mniej istotne choć niecałkowicie pozbawione znaczenia, okoliczności które powodują, że czasy kryzysu ekonomicznego nie są okresem najbardziej dogodnym dla dokonywania większych inwestycji.

 

Przeczytano 607 razy.

Oceń jako pierwszy

Jak zaoszczędzić robiąc świąteczne zakupy

W obliczu kryzysu, banki wykorzystują swoją pozycję i wchodzą w dziedziny życia, które są nam najbardziej bliskie. Oferują programy rabatowe, które sprawią że za zakupy, zwłaszcza świąteczne, zapłacimy mniej.

Banki, na swoich stronach internetowych posiadają zakładki, w których można znaleźć listę sklepów, które łączy z bankiem system partnerski. Korzystając z takiego systemu można liczyć na interesujące rabaty, zniżki.

Zwłaszcza, że na współpracę z bankami otworzyła się spora grupa wiodących na rynku sklepów, dyskontów.

Nie tylko na zakupach świątecznych możemy oszczędzić. Korzystając z bankowych programów rabatowych możemy liczyć na tańsze usługi kosmetyczne, fryzjerskie, dentystyczne. Umowy z bankami podpisują również restauracje, kina, teatry, hotele, a nawet sklepy z odzieżą, czy też dodatkami.

Warunkiem jest, aby dana firma, instytucja posiadała polskiego właściciela.

Jeśli chcemy skorzystać z rabatu danego banku, wystarczy za zakupy, czy inne wydatki płacić kartą właściwego banku. Działanie proste, a przynoszące zyski, a raczej oszczędności.

Banki przeprowadzają liczne akcje rabatowe, nawet kilka razy w miesiącu, najczęściej w weekendy, ponieważ wtedy głównie ludzie dokonują zakupów. Warto korzystać z takich akcji rabatowych, ponieważ zniżki w partnerskich sklepach, instytucjach sięgają 30- 40%.

Bankowe programy rabatowe nie są jeszcze dość znaną formą, ale na pewno wartą zainteresowania. Zwłaszcza, że możemy sporo zaoszczędzić, będąc jednocześnie klientem banku, który dba o konsumentów.

Przeczytano 491 razy.

Oceń jako pierwszy

Jak wziąć szybki kredyt bez zdolności kredytowej?

4612035503_13ffb333f8_m.jpgZgodnie z definicją prawa bankowego, kredyt uznawany jest za typowo bankowy produkt. W związku z tym, parabanki nie posiadają zdolności ich udzielania – oferowane przez nich produkty finansowe noszą miano pożyczek (mimo tego, wiele z nich, by przyciągnąć klientów, w swoich reklamach wprowadza ich w błąd, podając informację odnośnie możliwości wzięcia kredytu). To właśnie dzięki parabankom mamy możliwość pożyczenia pieniędzy bez sprawdzania przez określoną instytucję naszej zdolności kredytowej.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Istnieje większe prawdopodobieństwo, że otrzymamy

czytaj cały artykuł

Przeczytano 301 razy.

Oceń jako pierwszy

Dlaczego warto oszczędzać

Bez względu na to, czy mamy dobrą, czy gorszą sytuację materialną, zawsze warto jest oszczędzać.

W razie utraty żródła zarobku, nagle powstałych wydatków mamy źródło, które zapewni nam spokój wewnętrzny. Ciągły strach o rachunki, zaległości, powoduje, że boimy się kolejnego dnia. Zaoszczędzone pieniądze sprawiają, że łatwiej nam po prostu żyć.

Samo oszczędzanie nie jest proste, zwłaszcza gdy mamy duże wydatki, a zarobki nie dają możliwości na odłożenie większej kwoty. Zanim postanowimy, jaką kwotę chcemy odkładać, należy wziąć pod uwagę zarobki osoby pracującej w rodzinie oraz stałe miesieczne wydatki.

Zawsze warto racjonalnie spojrzeć na comiesięczne wydatki stałe. Może okazać się, że rachunek za telefon mógłby być o połowę mniejszy. Jest to pierwszy krok do oszczędności.

Podobnie jest z wydatkami na produkty spożywcze. Jeśli podliczymy ile miesięcznie wyrzucamy jedzenia, albo ile kupujemy produktów, które zalegają w szafkach, może się okazać, ze powstaje całkiem spora suma, a jeśli przemnożymy ją przez wszystkie miesiące w ciągu roku, suma może nas naprawdę zaskoczyć.

Myśląc o oszczędzaniu, dobrze jest zaplanować wydatki krótko i długoterminowe, czyli zakup nowego samochodu, wakacji dla całej rodziny. Są to wydatki, które są na tyle duże, że trudno znaleźć na nie pieniądze na tydzień przed wyjazdem, czy zakupem auta.

Pieniądze, które planujemy oszczędzić warto wpłacić na lokatę, wówczas możemy liczyć również na zysk.

Trzymanie pieniędzy w domu również zbyt mocno kusi, aby z nich skorzystać.

Przeczytano 683 razy.

Oceń jako pierwszy

Jakie mieszkania są najbardziej pożądane na rynku wtórnym?

 

 

Polska to dość biedny kraj, dlatego największym powodzeniem cieszą się małe mieszkania. Ze względu na trudności w otrzymywaniu kredytów oraz bardzo niskie zarobki, Polacy wybierają nieruchomości jedno- i dwupokojowe, na niskich kondygnacjach, w niewielkich kilkurodzinnych budynkach.

 

 

Niewielkie nieruchomości kupują zazwyczaj młode małżeństwa,na tak zwanym dorobku. Kolejną grupą są osoby starsze, które chcą soje duże domy, niezwykle kosztowne w utrzymaniu, zamienić na małe przytulne mieszkanko. Najwięcej klientów kupuje mieszkania na kredyt, a w przypadku nieruchomości jedno lub dwupokojowych koszty ich utrzymania są bardzo małe.trans.gif

 

Niezwykle ważne jednak dla osób niebywających mieszkanie jest jego skomunikowanie. Dla ludzi zarówno młodych jak i starszych istotne jest to, aby w pobliżu nieruchomości znajdował się przynajmniej jedne sklep, szkoła czy nawet .Ważna jest też infrastruktura komunikacyjna, gdyż dzisiejsze życie wymaga od nas ciągłego przemieszania się. Dla dzieci warto zwrócić uwagę czy w pobliżu nieruchomości, w której znajduje się mieszkanie jest plac zabaw i dużo terenów zielonych, baseny, szkoły itp.

 

Małe mieszkania cieszą się popularnością, jednakże ludzie którzy patrzą bardziej przyszłościowo i mają do dyspozycji większe finanse, decydują się raczej na większe, gdyż pragną w nich zostać do końca życia. Posiadanie mieszkania jest koniecznością, ale z tego przymusu możemy zrobić miłe i uczące nas przeżycie.

 

Jakie mieszkania są najbardziej pożądane na rynku wtórnym?

Przeczytano 503 razy.

Oceń jako pierwszy