TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 6 Oct 2014

Dlaczego warto oszczędzać

Bez względu na to, czy mamy dobrą, czy gorszą sytuację materialną, zawsze warto jest oszczędzać.

W razie utraty żródła zarobku, nagle powstałych wydatków mamy źródło, które zapewni nam spokój wewnętrzny. Ciągły strach o rachunki, zaległości, powoduje, że boimy się kolejnego dnia. Zaoszczędzone pieniądze sprawiają, że łatwiej nam po prostu żyć.

Samo oszczędzanie nie jest proste, zwłaszcza gdy mamy duże wydatki, a zarobki nie dają możliwości na odłożenie większej kwoty. Zanim postanowimy, jaką kwotę chcemy odkładać, należy wziąć pod uwagę zarobki osoby pracującej w rodzinie oraz stałe miesieczne wydatki.

Zawsze warto racjonalnie spojrzeć na comiesięczne wydatki stałe. Może okazać się, że rachunek za telefon mógłby być o połowę mniejszy. Jest to pierwszy krok do oszczędności.

Podobnie jest z wydatkami na produkty spożywcze. Jeśli podliczymy ile miesięcznie wyrzucamy jedzenia, albo ile kupujemy produktów, które zalegają w szafkach, może się okazać, ze powstaje całkiem spora suma, a jeśli przemnożymy ją przez wszystkie miesiące w ciągu roku, suma może nas naprawdę zaskoczyć.

Myśląc o oszczędzaniu, dobrze jest zaplanować wydatki krótko i długoterminowe, czyli zakup nowego samochodu, wakacji dla całej rodziny. Są to wydatki, które są na tyle duże, że trudno znaleźć na nie pieniądze na tydzień przed wyjazdem, czy zakupem auta.

Pieniądze, które planujemy oszczędzić warto wpłacić na lokatę, wówczas możemy liczyć również na zysk.

Trzymanie pieniędzy w domu również zbyt mocno kusi, aby z nich skorzystać.

Przeczytano 662 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA