TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sun, 28 Sep 2014

Finanse fundacji

Ustalanie sposobu finansowania organizacji charytatywnych stanowi jedno z podstawowych wyzwań dla jej kierownictwa. Finanse fundacji opierają się w większości na darowiznach, które jednak nie zawsze wystarczają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Fundacje coraz częściej zwracają się w stronę działalności gospodarczej, dzięki której w pewnej zakresie mogą się samofinansować. Jednak w takim przypadku finanse takiej organizacji podlegają szczególnym regulacja i muszą być prowadzone w szczególny sposób, aby uniknąć kłopotów z urzędami skarbowymi.

Fundacje zatrudniają wiec coraz częściej ekspertów, którzy sprawdzają ich finanse, aby uniknąć w przyszłości nieporozumień z urzędami skarbowymi. W wielu przypadkach osoby dokonujące takich kontroli same poprzednio pracowały w aparacie skarbowym, dzięki czemu posiadają szczególnie dobre rozeznanie w sposobie pracy aparatu skarbowego. Wiedza taka znakomicie pomaga w doradzaniu fundacją oraz innym podatnikom. Dzięki temu finanse instytucji, która będzie kontrolowane przez urzędników skarbowych nie będą budzić wątpliwości.

Oczywiście finanse fundacji stają szczególnie skomplikowane, kiedy otrzymują one wsparcie od podmiotów z poza naszego kraju. W takim przypadku finanse organizacji są zazwyczaj szczególnie dobrze badane. Jednak dla wielu fundacji pozyskiwanie zagranicznych środków staje się szczególnie ważne w czasie, kiedy krajowe źródła finansowania nie zaspokajają wszelkich potrzeb. Dzięki temu finanse fundacji udaje się zbilansować i spełnić statutowe założenia.

Przeczytano 317 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA