TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 24 Sep 2014

Inwestycje w czasie kryzysu

Kierowanie działem inwestycyjnym każdego przedsiębiorstwa wymaga umiejętności przekonywania do swoich racji oraz stałego poszukiwania jak najlepszych rozwiązań. Szczególnie trudne zadanie mają takie osoby w czasie kryzysu kiedy finanse wielu firm są szczególnie napięte i przeprowadzane są redukcje kosztów. W takiej sytuacji pozyskanie nowych środków inwestycyjnych jest szczególnie trudne.

Większość wniosków zostaje odrzucona już na wstępnym etapie. Inwestycje uzyskują tylko niewielkie finanse które w większości wystarczają jedynie na kontynuowanie najbardziej koniecznych projektów. Jedynie firmy o najsilniejszej pozycji mogą pozwolić sobie na rozwijanie inwestycji nawet w czasie niekorzystnych tendencji rynkowych. Finanse takich firm są w stanie samodzielnie sprostać wyzwaniom jakim stawiają im działy inwestycyjne. Jednak niezależnie od wielkości rezerw finansowych kierownictwo przedsiębiorstwa stara się nie wykorzystywać zbyt intensywnie posiadanych rezerw finansowych.

W rozważaniach teoretycznych na temat zasad zarządzania finansami przedsiębiorstw widoczna jest tendencja do zwiększania nakładów inwestycyjnych w czasie kiedy pojawiają się pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego. Odpowiednio skierowane finanse pozwalają na wyprzedzenie konkurencji i lepsze przygotowanie się na zwiększenie sprzedaży w czasie ożywienia gospodarczego. Właśnie takie działania pozwalają na przejęcie inicjatywy i uzyskanie przewagi przez lepiej zarządzane przedsiębiorstwa. Jest to jedna z podstawowych zasad kierowania przedsiębiorstwem.

Przeczytano 351 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA