TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 20 Nov 2015

O księgowości słów parę

accountant02.jpgProwadzenie firmy, działalności gospodarczej, a nawet globalnego koncernu, byłoby absolutnie niemożliwe bez dwóch kluczowych składników:

  • dobrej kawy;
  • oraz równie dobrej księgowości.

O ile znalezienie odpowiedniej jakości ekspresu i wypełnienie go aromatycznie palonymi ziarenkami nie przerasta możliwości zwykłego śmiertelnika, o tyle znalezienie naprawdę dobrego biura rachunkowego, które sprawnie poprowadzi księgowość w gąszczu przepisów, zmian i poprawek do ustaw, nie jest już tak prostym zadaniem. Co oczywiście nie oznacza, że jest to niemożliwe. Przyjrzyjmy się zatem, jakie cechy powinna mieć takie biuro oraz gdzie należy go szukać.

Idealne biuro rachunkowe

Idealne biuro rachunkowe powinno działać za darmo... przynajmniej przez jakiś czas. I wcale nie chodzi o to, by było instytucja charytatywną i w czynie społecznym dokonywało za nas rozliczeń. Ale gdyby tak na przykład pierwszy miesiąc był gratis – tak w prezencie – to wcale byśmy się nie obrazili, prawda?

Idealne biuro to takie, gdzie nad naszymi podatkami i rozliczeniami czuwa ktoś kompetentny, a najlepiej, żeby to był Doradca Podatkowy. Wówczas mamy pewność, że następny list, jaki otrzymamy z Urzędu Skarbowego, będzie co najwyżej zawierał życzenia świąteczne, a nie wezwanie do pilnej wpłaty brakujących kwot wraz z odsetkami.

I wreszcie, idealne biuro to taki, które dopasowuje się do nas, a nie odwrotnie. Nie wymaga więc od nas dostarczenia dokumentów osobiście, w godzinach od 8 do 15 na drugim końcu miasta, bo tak właśnie przysłowiowa Pani Zosia sobie życzy. Dobre biuro odbiera od nas dokumenty tam, gdzie nam pasuje, i wtedy, kiedy chcemy. Piękne, prawda?

Gdzie takiego szukać?

Wiemy, co myślicie – takie rzeczy tylko w bajkach. Otóż... niekoniecznie. Biuro rachunkowe, spełniające wszystkie – tak, WSZYSTKIE powyższe założenia, znaleźć możemy pod adresem http://mh.szczecin.pl/.

Poza opisanymi już cechami, biuro zajmuje się tez szeroko pojętą pomocą merytoryczną w trakcie prowadzenia działalności. Jeśli więc dopiero rozpoczynamy prowadzenie firmy, poprowadzi nas za ręką, pomagając przebrnąć przez założenie działalności czy rejestrację spółki. A jeśli nasza firma już istnieje – biuro będzie reprezentować nas (i nasze interesy) w postępowaniach podatkowych, i to nawet przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Biuro prowadzi też pomoc w uzyskaniu finansowania dla niezbędnych naszej firmie inwestycji. Pomoże więc wybrać odpowiedni dla nas kredyt inwestycyjny, pożyczkę, leasing itp.

Gdzie tkwi haczyk?

Życie, niestety, uczy nas, że jeśli coś jest zbyt piękne, by było prawdziwe, to zwykle jest nieprawdziwe. Czytając opis działalności mh.szczecin, można zastanowić się, skąd u nich takie dobre serce. Skumali się ze Świętym Mikołajem, czy coś?

Kto ich tam wie, może się i skumali – ale odpowiedź jest znacznie prostsza. Otóż, firma zdaje sobie sprawę, że świadczy usługi DLA INNYCH FIRM. Jeżeli więc one się rozwijają, to biuro również, na zasadzie naczyń połączonych, W tym przypadku hasło „sukces naszego kontrahenta jest naszym sukcesem” przestaje być pustym sloganem, bowiem przekłada się bezpośrednio na pieniądze.

Autorem jest http://mh.szczecin.pl

Przeczytano 461 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA