TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sun, 21 Sep 2014

Ryzykowne inwestycje

W przypadku poszukiwania źródeł finansowania dla inwestycji obarczonych dużym ryzykiem konieczne jest sięgniecie po szczególne metody. Jednym z najlepszych sposób na finanse dla ryzykownych projektów są fundusze inwestycyjne wyspecjalizowane w inwestowaniu w ryzykowne przedsięwzięcia. W zamian za udzielenie pomocy finansowej przejmują one część udziałów w przedsiębiorstwie. Uzyskanie z tradycyjnych banków finansowania na takie projekty jest praktycznie niemożliwe. Instytucje bankowe wymagają, bowiem zabezpieczeń, których nowe firmy nie posiadają.

Finanse zdobywane z pomocą funduszy inwestujących w ryzykowne przedsięwzięcia są dla wielu firm jedynym sposobem na rozwijanie działalności. Przedsiębiorstwa takie nie mogą jeszcze pozyskać finansowania z giełdy papierów wartościowych gdyż nie zyskują jeszcze uznania większości inwestorów. Firmy ratują, więc swoje finanse sprzedając udziały jednemu inwestorowi, który wspiera ich działalność znacznymi sumami do chwili uzyskania przez firmę założonych celów.

W tedy też w większości udziały w przedsiębiorstwie zostają sprzedane inwestorowi branżowemu zainteresowanemu przejęciem konkretnej firmy a w szczególności jej technologii i produktów. Dla wielu firm finanse pozyskane w ten sposób stanowiły punkt zwrotny, który pozwolił na rozwinięcie produkcji i zwiększenie znaczenia przedsiębiorstwa. Pieniądze z funduszy ryzykownego inwestowania stanowią ważny element rozwijania gospodarki szczególnie w sektorach nowych technologii, których popularność w przyszłości jest zagadką.

Przeczytano 351 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA