ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1558479457, active_ip = '34.207.82.217', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = '5479ej02n9s207gb6l58iki853'
---
Hobby Articles (Page 2)
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Symulatory

Jako gry komputerowe, symulatory to przede wszystkim symulatory obsługiwania różnych pojazdów np. samolotów, statków, i samochodów.

Symulator ma w założeniu jak najbardziej odzwierciedlić warunki realne. Dobre symulatory lotu np. Microsoft Flight Simulator stawiają właśnie na realizm. Dlatego, nie są to raczej gry zręcznościowe - gracz musi naprawdę się przyłożyć i wykonać operacje takie same jak w realnym świecie. Z tego względu symulatory mogą też być świetnym wstępem do prawdziwej obsługi samolotu. Inne tego typu gry zawierają więcej elementów zręcznościowych, i aby ułatwić rozgrywkę, czynności techniczne są zredukowane do minimum.trans.gif

Symulatory samochodowe, obecnie nastawione są na maksymalny realizm jeśli chodzi o odtworzenie rzeczywistości widzialnej (bardzo starannie odwzorowane modele samochodów), natomiast sama jazda jest z silnymi elementami zręcznościowymi, ponieważ np. kraksa przy 180 km/h skończyłaby się skończeniem rozgrywki.

Były też gry symulujące np. park rozrywki, lub prowadzenie szpitala, zaliczylibyśmy je raczej do gier ekonomicznych.

Przeczytano 317 razy.

Oceń jako pierwszy

Amatorska żegluga - niezwykła przyjemność

Bardzo dużo osób uprawia żeglugę tylko i wyłącznie amatorsko, ponieważ sprawia im to wielką przyjemność. Człowiek wszystkiego uczy się stopniowo, dlatego do wszystkiego trzeba mieć wielką cierpliwość. Żeglarstwo umożliwia bardzo aktywne spędzenie wolnego czasu, bowiem człowiek ma stuprocentową styczność z naturą i tak naprawdę niosą go wówczas dwa żywioły: woda i wiatr. Ten rodzaj sportu jest dla wszystkich. Mogą go uprawiać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jedyną przeszkodą dla ludzi może być kosztowny sprzęt, dlatego przed rozpoczęciem całej przygody z żeglarstwem, warto najpierw odwiedzić sklep żeglarski, aby zorientować się, czy stać nas na tego typu przyjemność.

Taki sklep żeglarski pozwoli potencjalnemu żeglarzowi zorientować się również jak z bliska i na żywo wyglądają te wszystkie sprzęty. Na samym początku tej przygody ludzie najczęściej korzystają z używanych lub najtańszych sprzętów, a dopiero później, wraz ze wzrostem umiejętności, można się zaopatrywać w coraz to lepsze wyposażenie. Poza tym z biegiem lat nabierają przede wszystkim wiedzy na ten temat oraz doświadczenia, które sprawia, że są w stanie znacznie lepiej dobrać najbardziej odpowiedni dla siebie sprzęt. Często na początku kupuje się bowiem to, z czego się potem wcale nie korzysta, tylko leży i zajmuje miejsce, często będąc dość kosztowną inwestycją.

Przeczytano 482 razy.

Oceń jako pierwszy

Gry Tekstowe

Gry tekstowe, to komputerowe gry, w których gracz oddziałuje na świat gry, bohaterów, i na ogólny wynik rozgrywki poprzez wpisywanie tekstowych poleceń interpretowanych przez komputer. Gry tekstowe stanowią gatunek z pogranicza literatury i gier.

Gry tekstowe zostały w zasadzie wyparte. Nie były popularne nawet w początkach techniki komputerowej, ponieważ praktycznie nie wykorzystywały możliwości komputera  były pop prostu zbiorem tekstu i możliwości przeniesionym do komputera.

Potem, gdy tylko komputery zyskały możliwości skomplikowane przetwarzania grafiki,
odeszły do lamusa i grają w nie tylko koneserzy.

Przeczytano 286 razy.

Oceń jako pierwszy

Wodnosamoloty

Wodnosamoloty to gałąź lotnictwa, w której maszyny przystosowane są do poruszania się po wodzie, startu i lądowania na jej powierzchni. Wśród modelarzy tego typu maszyny nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Na rynku nie ma, więc wielu firm trudniących się produkcją tego typu modeli a co za tym idzie ich zdobycie nie jest również sprawą prostą. Warto tutaj wspomnieć o firmie, HERR która pomimo takiego stanu rzeczy wprowadza na rynek, co raz to nowsze propozycje. Jedną z nich jest samolot, Aqua Star – SIG. Konstrukcja ta przeznaczona jest zarówno dla amatorów hydroplanów jak również i doświadczonych modelarzy. Hydroplan wykonany jest solidnie, posiada kształt przyjazny dla oka. Konstrukcja została wykonana z balsy o najwyższej, jakości. Jej trwałość zapewnia długi czas użytkowania modelu oraz wiele godzin zabawy. Model posiada demontowane płozy, co pozwala również na wykonywanie lądowań na innym podłożu niż woda. Firma HERR zadbała o szczegóły oraz jakość instrukcji, dzięki której w krótkim czasie i bez komplikacji jesteśmy w stanie złożyć swój model. Zestaw dostępny w sprzedaży pozbawiony jest silnika oraz elementów elektroniki. Istnieje możliwość montażu dwóch rodzajów jednostek napędzających: spalinowej lub elektrycznej. Skrzydła wykonane zostały w konstrukcji żeberkowej i mają rozpiętość 1079 mm. Ich budowa zapewnia bardzo dobrą lotność modelu oraz bezpieczne starty i lądowania na wodzie. Długość hydroplanu to 710 mm natomiast waga po zamontowaniu silnika i elementów elektroniki nie powinna przekroczyć 550g. Zdalnie sterowane modele hydroplanów można zakupić w niektórych sklepach internetowych z asortymentem modelarskim.

 

Przeczytano 303 razy.

Oceń jako pierwszy

W sklepie modelarskim

Jeżeli zdecydujemy się na pracę z modelami plastikowymi powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki model wybrać na początek naszej przygody. Warto poczytać recenzje dodawane przez innych ludzi żeby zdecydować się, którego producenta model wybrać. Często, bowiem jeden model samolotu wypuszczany jest na rynek przez kilka firm. Pierwszy model najlepiej zakupić w sklepie stacjonarnym istnieje kilka powodów. Po pierwsze zazwyczaj możemy obejrzeć model. Sprawdzić czy części są dobrze wykonane, dopasowane i co najważniejsze czy niczego nie brakuje. Można uniknąć sytuacji zakupu modelu z pęknięciami czy rysami. Dodatkowo można sprawdzić, jakość odzwierciedlenia detali w stosunku do oryginału, zbadać wykonanie części przezroczystych, jeżeli znajdują się w zestawie. Pod lupę możemy wziąć również kalkomanię- czy jest ona odpowiednio dopasowana do części. Warto przyglądnąć się instrukcji montażu, która mówi wiele na temat trudności w składaniu modelu. Ważne są też schematy malowania proponowane przez producenta, bowiem początkujący modelarze w momencie ubarwiania korzystają właśnie z wytycznych producenta modelu. Z czasem starają się już zapoznawać z kolorystyką oryginałów i malować według niej. W razie braku części możemy od razu reklamować model i unikamy niespodzianek i problemów w czasie składania. Inaczej jest, gdy kupujemy model w internetowych sklepach z asortymentem modelarskim. Wówczas możemy polegać jedynie na radach doświadczonych modelarzy, którzy już mieli styczność z daną konstrukcją, bowiem nie ma fizycznej możliwości żeby zobaczyć model przed odebraniem przesyłki.

Przeczytano 252 razy.

Oceń jako pierwszy