TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 8 Dec 2014

Fotografia artystyczna

 Czym jest fotografia artystyczna? Czy fotograf to artysta? O tym, że artystą może być każdy.

indeks_1.jpgNie ma znaczenia, czy jesteś dzieckiem, czy osobą dorosłą, czy jesteś kobietą czy mężczyzną – również ty możesz zaliczyć się do grona artystów. Nie raz zastanawiałeś się jak to fajnie byłoby gdyby ludzie podziwiali twoje dzieła tak jak ty za młodu podziwiałeś obrazy i dzieła słynnych malarzy? Pamiętasz te długie lekcje polskiego lub historii podczas których omawialiście obrazy? Te dywagacje na temat uczuć autorów i przedstawionych na obrazach poglądów. W dzisiejszych czasach nie musisz mieć talentu malarskiego, wystarczy Ci dobry aparat, trochę kreatywności, umiejętność fotografowania i ogromna wyobraźnia. Każdy moze tworzyć sztukę, fotografia to też sztuka a fotograf to też artysta. Oczywiście nie każdy fotograf jest artystą, nie każda fotografia jest sztuką. Byłem kiedyś na warsztatach fotograficznych w Środzie Wielkopolskiej. Usłyszałem tam pewne interesujące powiedzenie: "Fotografuję więc jestem" – Fotograf Środa Wlkp..Powidzenie to ukształciło moją osobowość i podejście do fotografii artystycznej.

Nauczyłem się tam pewnych cech charakterystycznych. Prawdziwy fotograf artysta musi czuć zdjęcia które wykonuje, muszą one wywoływać w nim emocje, które przekazywane będą po przez fotografie odbiorcy. Fotografia artystyczna opiera się na wykonywaniu zdjęcia przedstawiajacego uczucia fotografa, jego wewnętrzną duszę. Zdjęcia takie powinny mieć nam coś do przekazania a odbiorca powinien nad takim zdjęciem dywagować, zastanawiać się: co przekazuje fotografia, dlaczego przekazuje takie informacje, co artysta ma nam do powiedzenia, jakie czuje się fotografowany obiekt, co jest tematem dzieła itp. Na warsztatach tych wcześniej wymieniony fotograf z Środy Wlkp. opowiadał o tym jak fotografia artystyczna ukształciła jego osobowość oraz o tym jakie cechy musimy spełniać, aby stać się takim artystą. Jak jego twórczość wykształciła indywidualne predyspozycje, które rozwija do dzisiaj. O tym, że twórczosć określa charakter powstawanych dzieł, ukazuje wrażliwość twórcy, typ uczciwości oraz przedstawia jego osobistą wizje świata ujętą w zdjęciach możemy przekonać się spoglądając na takie dzieła. Fotografia artystyczna rozbudza wyobraźnie, poczucie odpowiedzialności oraz zaangażowanie w sprawy świata. Cechy fotografii artystycznej nie różnią się wiele od cech innych dzieł artystycznych. Pod pojęciem fotografii artystycznej należy jednak rozumieć tutaj zdjęcia ukazujące uczucia autora, ewentualnie osoby fotografowanej, a nie zdjęcia ukazujące jej osobowość albo wdzięki naturalne. Nie myl pojęć fotografii artystycznej będącej sztuką od fotografii artystycznej typowej dla XXI wieku. Pamiętaj, że i ty możesz zostać artystą.

Przeczytano 487 razy.

5.0/5(2 votes)Edit

Komentarze


  1. Bardzo fajny post, dobrze się czyta. Dziękuję za cenne porady.
    zdjęcia artystyczne na wesele to także ważny temat nad którym warto się zastanowić.
    Chętnie pomogę go rozwikłać :) Pozdrawiam
    Reply

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA