ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1558481627, active_ip = '34.207.82.217', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = '5479ej02n9s207gb6l58iki853'
---
Kulinaria Articles (Page 2)
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Słodycze w Chinach

W Chinach ciężko spotkać się z takim pojęciem, jakim jest deser. Chińczycy słodkie pyszności spożywają bardzo rzadko, z reguły na specjalne okazje. Słodycze są podawane w Chinach głównie jako przekąska pomiędzy daniami. Chodzi przede wszystkim o zachowanie swego rodzaju równowagi smaku. Niekiedy podaje się je także jako dodatek podczas spożywania herbaty. Wypieki można najczęściej kupić właśnie w licznych herbaciarniach, bądź u sklepikarzy. W restauracji raczej rzadko spotkamy się z taką pozycją w menu. Ulubiony, słodki przysmak dla Chińczyków, to przede wszystkim miód oraz owoce tropikalne. Te ostatnie serwowane są najczęściej na końcu, jako swego rodzaju deser.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 693 razy.

Oceń jako pierwszy

Prawdziwa egzotyka w kuchni

W Polsce niewiele jest arabskich restauracji, ale jeśli trafimy na taką to warto skorzystać z okazji i spróbować serwowanych tam potraw. Kuchnia arabska znacznie różni się od polskiej. Przede wszystkim, ze względów religijnych, nie zawiera potraw z wieprzowiny. Natomiast uzupełnia jej brak rzadko stosowaną w Polsce jagnięciną, baraniną, cielęciną, ogromnym wyborem ryb słonowodnych, owoców morza oraz warzyw. Jest wzbogacana dużą ilością ziół i przypraw.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 381 razy.

Oceń jako pierwszy

Zakupy spożywcze przez Internet

Zakupy spożywcze to dla wielu koszmar codzienności. Przepychanie się między półkami z koszem, gdzie osoba za nami również pcha nas kojonym koszykiem, nie należy do przyjemności, a pytanie, czy akurat trafimy na mniejszy ruch w sklepie, jest jak ruletka.

Bardziej wygodni, szczególnie ludzie z młodszego pokolenia, dokonują zakupów spożywczych w sklepach internetowych. Jeśli trafimy na sklep sprawdzony, nie musimy obawiać się zakupów tego typu. Płyną z nich tylko korzyści, gdyż nie tracimy czasu na dojazd do sklepu, chodzenie między półkami i zaoszczędzamy również nerwy, co jest istotnym argumentem.

Sklepy spożywcze internetowe to samodzielne firmy lub oddziały znanych sklepów firmowych, które wprowadziły dodatkowe usługi dla swoich klientów. Wszystko, aby zadbać o ich wygodę i czas klienta.

Robienie zakupów w takim sklepie nie jest skomplikowane. Wybieramy to, co jest nam potrzebne, umieszczamy w wirtualnym koszu, sprawdzamy ile już wydaliśmy. Kolejno wybieramy sposób zapłaty i miejsce gdzie mają być dostarczone zakupione przez nas przedmioty. Towar zostanie dostarczony do domu.

Płacimy przelewem, kartą, czy też gotówką przy odbiorze, a towar zostanie dowieziony specjalnym autem z lodówką.

Sklepy internetowe są zazwyczaj tańszą alternatywą, ale nie w przypadku sklepów spożywczych. Te mają towar w wyższej cenie, dlatego korzystają z nich najczęściej osoby zapracowane, które nie mają czasu na zakupy, czy takie dla których koszty zakupów nie mają takiego znaczenia, jak wygoda zakupów.

Przeczytano 531 razy.

Oceń jako pierwszy

Odgrzewanie bez tłuszczu

Dla wielu z nas, zwłaszcza tych prowadzących zdrowy tryb życia, stawiających na zdrowe żywienie i dbających o linie, znacznym problemem może okazać się odgrzewanie potraw. Zależy nam bowiem na tym, aby odbywało się to na jak najmniejszej ilości tłuszczu, a najlepiej w ogóle - bez jego użycia. Czy to możliwe? Z jakiego sprzętu najlepiej korzystać? W takim wypadku idealnym rozwiązaniem okaże się sprzęt kuchenny, jakim jest tak zwany kombiwar, a więc elektryczne naczynie, wykonane ze szkła, posiadającego właściwości żaroodporne. jest to urządzenie wielofunkcyjne, działające jak piekarnik, mikrofalówka, grill, a także zwykła kuchenka. Kombiwar jest urządzeniem doskonałym dla osób dbających o zdrowie, mających zamiar urozmaicić nieco swoje codzienne menu, ale także dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na regularne przyrządzanie smacznych i zdrowych potraw.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 717 razy.

0.0/5(1 votes)

Inspekcja Handlowa skontrolowała luksusowe jedzenie

Do towarów żywnościowych, luksusowych zalicza się głównie żywność ekologiczną, regionalną, gdyż Unia Europejska dba o utrzymanie tradycji i kultury, również w kontekście produktów spożywczych.

Polska jest krajem, który może pochwalić się tradycją kulinarną, produktami, które mają długą historię. Niestety jest to też obszar dla producentów, którzy widzą możliwości zarobku dużych pieniędzy na tradycji właśnie. W ich przypadku nie chodzi tyle o utrzymanie tej jakości przez lata, o czerpanie z tradycji, ile o zarobek na tym, co jest dobrem narodowym.

Wyniki badania Inspekcji okazały się druzgocące dla części producentów, którzy uważali, że mogą bezkarnie okłamywać konsumentów, ponieważ kłamstwem można z całą pewnością nazwać np. pasztet z dziczyzny, w którym mięsa z owej dziczyzny jest ok. 25%, a pozostałe składniki to części oddzielone mechanicznie od zwierząt, które nawet obok dziczyzny nie przebywały, czy też wypełniacze, woda, którą napełniane są w dużej mierze wędliny i mięso.

Podobnie wygląda kwestia makaronu, który powinien być cztero jajeczny, a po prawdzie zawiera niespełna 1,5 jajka na 1 kilogram makaronu.

Nikogo już też nie dziwi pasztet z gęsi, który jest w gruncie rzeczy z wieprzowiny, czy też kiełbasa z cielęciny, która nawet obok niej nie leżała.

Częstym błędem jest również oznaczanie etykiet symbolami produktów, które w ogóle nie wchodzą w skład danego produktu.

Spora część produktów ekologicznych nie powstaje z tak ekologicznych składników, jak podaje nazwa, czy sugeruje etykieta.

Przeczytano 480 razy.

Oceń jako pierwszy