TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 13 Jan 2015

Drinki – sekret popularności

RS3085_21264214SSSSS.jpgDrink, nazywany również koktajlem alkoholowym, jest bardzo popularnym sposobem podawania alkoholu. Święci triumfy na imprezach klubowych, jest uwielbiany zwłaszcza przez przedstawicielki piękniejszej płci.

 

O drinkach słów kilka

Koktajl jest napojem alkoholowym, który powstaje w wyniku zmieszania różnego rodzaju alkoholów, innych płynów nie zawierających alkoholu, a także przypraw i substancji barwiących. W efekcie otrzymujemy niebanalne trunki, które można powoli sączyć na imprezie. Wyróżniamy kilka rodzajów drinków, a wśród nich koktajle zimne i gorące, napoje małe czyli short drinki oraz napoje duże czyli long drinki.

Smaki koktajli

Smak drinka zależy oczywiście od użytych składników oraz zastosowanych proporcji. Do drinków najczęściej wykorzystywane są mocne alkohole takie, jak wódka, gin, tequila oraz rum. Poza podstawowymi alkoholami składnikiem koktajli mogą być również różnego rodzaju likiery, na przykład kawowy, czekoladowy czy włoski migdałowy likier amaretto. Smak drinka bardzo często zależy również od użytego soku owocowego. To tylko nieliczne przykłady. Przeglądając przepisy na drinki, możemy się przekonać, że koktajle to prawdziwy festiwal smaków, od tych, które rozgrzeją nas w chłodne wieczory, po takie, które będą prawdziwym orzeźwieniem w upalne dni.

Wygląd koktajli

Równie ważny, jak smak drinka jest jego wygląd. Niektóre z nich to małe dzieła sztuki. Wygląd koktajli zależy od kilku czynników. Istotny jest rodzaj szkła, w jakim podaje się alkohol. Do serwowania wykorzystuje się np. specjalne szklanki hurricane czy kieliszki koktajlowe. Zmieszane alkohole mogą dać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne. Istnieją również drinki, w których składniki "układają" się warstwowo, nie przenikają się. Przysłowiową wisienką na torcie jest zastosowana dekoracja. Plaster cytryny lub limonki, mrożone owoce, listki mięty to tylko jedne z wielu możliwości.

 Najbardziej znane koktajle

Są wśród drinków takie, które zna niemal każdy. chociaż pewnie gdyby zapytać, z czego się je robi, odpowiedź znaliby nieliczni. Oto najbardziej popularne koktajle alkoholowe:

Margarita - aby stworzyć tego meksykańskiego drinka potrzebne są następujące składniki: tequila, likier typu triple sec i sok z cytryny lub z limetki. Niezbędna jest również crusta, czyli sól trzymająca się na soku z limonki na brzegu kieliszka.

Krwawa Mary - wódka połączona z sokiem pomidorowym, sokiem z cytryny,solą, pieprzem i  tabasco, do tego seler naciowy i jeden z najbardziej znanych drinków świata gotowy.

Pina Colada - przyrządza się ją  z białego rumu, śmietanki kokosowej i soku ananasowego. Egzotyczny, delikatny smak zachwyca przede wszystkim panie

Michał Radzikowski

Przeczytano 432 razy.

4.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA