TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 15 Jan 2015

Mus karmelowy

topionaczekolada.jpgChwile spędzone we dwoje mogą być bardzo romantyczne, zwłaszcza, jeżeli zadbamy o odpowiednią oprawę. Stare porzekadło mówi: przed żołądek do serca – i jak wiele starych porzekadeł sprawdza się niemal w stu procentach. Warto pamiętać o tym przygotowując posiłki dla naszej drugiej połówki – szczególnie, jeżeli zechcemy osłodzić i tak przyjemne już chwile.

Przepisem, który może zdobyć uwagę i uczucie będzie mus karmelowy – słodki, a jednocześnie delikatny i subtelny, idealny na wspólne wieczory oraz poranki. Jak go wykonać?


SKŁADNIKI:

180g czekolady pełnej karmelowej E.Wedel KarmeLove

250g śmietanki 30-36%

½ paczki ciastek Amerykanki E.Wedel


Przygotowanie naszego karmelowego deseru zajmie Ci zaledwie 15 minut. Warto jednak pamiętać, że słodycz będzie gotowy do spożycia po ok. 2 godzinach, kiedy nabierze odpowiedniej konsystencji. Powyżej podane składniki wystarczą na stworzenie 2 karmelowych porcji. Mus karmelowy najładniej zaprezentuje się w szklanych pucharkach lub kryształowych salaterkach.

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Krok 1: Ciastka Amerykanki pokruszyć. Połowę wskazanej ilości ułożyć na dnie przygotowanych pucharków.

 

Krok 2: Karmelową tabliczkę połamać i rozpuścić w kąpieli wodnej.

 

Krok 3: Śmietankę ubić mikserem. Do rozpuszczonej czekolady dodać połowę ubitej śmietanki i delikatnie wymieszać.

 

Krok 4: Następnie dodać pozostałą część śmietanki i ponownie wymieszać.

 

Krok 5: Karmelowy mus nałożyć do pucharków z ciastkami. Wstawić pucharki do lodówki na 2 godziny. Przed podaniem mus posypać pozostałymi, pokruszonymi ciastkami Amerykanki.

Karmelowy deser dobrze skomponuje się ze solo lub ze świeżymi owocami. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, warto wybrać witaminki – afrodyzjaki, które dodatkowo ocieplą atmosferę ;)

Michał Radzikowski

Przeczytano 384 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA