TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Jak dokonać udanych zakupów przed świętami

item_5301b90e8473431724000001.jpgKażdy z nas chciałby aby nasze zakupy przebiegały szybko i sprawnie, jednakże bardzo często kupujemy to co jest nam nie potrzebne, ponieważ ulegamy reklamom i sugerujemy się tym co modne. Warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które pozwolą nam uniknąć tego typu sytuacji i kupić tylko to, co jest nam naprawdę niezbędne.

  • Warto czytać opisy

Każdy sklep powinien posiadać dokładne opisy urządzeń dostępnych w sklepie. Powinien on przedstawiać wszystkie parametry i wartości jakie posiada dane urządzenie. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed udaniem się do sklepu. Każdy producent powinien umieścić takie opisy na swojej stronie internetowej.

  • Obejrzyj przed zakupem

Jest to bardzo ważne, szczególnie przy kosztownych produktach. Przed zakupem danej rzeczy warto udać się do sklepu, dotknąć ją i jeżeli to możliwe przetestować. Nie musimy danego produktu kupować w sklepie, możemy go oczywiście kupić przed internet, bardzo często okazuje się to tańsze niż zakup w sklepie stacjonarnym.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 575 razy.

4.0/5(2 votes)

Zakupy w niedziele?

Czasy, w których żyjemy obecnie są trudne. Życie dokłada nam coraz więcej pracy, obowiązków, przy czym daje nam coraz mniej czasu. W końcu doba nie staje się coraz pojemniejsza. Zakupy są dla nas czymś normalnym, niezbędnym w życiu codziennym. Przecież każdy z nas musi coś jeść, a potrawy same się nie przygotują, zakupy same nie zrobią. Co jednak w sytuacji, gdy w tygodniu nie mamy czasu na zakupy. Czy dobrym pomysłem są zakupy w niedzielę?

Dla katolików niedziela jest dniem świętym, w którym powinniśmy odpocząć, pomodlić się, a nie biegać po sklepach i robić zakupy. Czasem jest to jednak konieczne. Gdy w tygodniu do późna pracujemy lub chcemy jedyne wolne chwile spędzić z dziećmi niekoniecznie biegając po hipermarketach, decydujemy się zakupy robić w niedzielę. Czy jest to dobre rozwiązanie? Tak naprawdę zależy to od nas samych. To my organizujemy sobie czas i decydujemy kiedy i co chcemy robić. Powinniśmy się jednak zastanowić czy naprawdę jedyny w pełni wolny dzień chcemy spędzać w marketach. Chyba lepszym rozwiązaniem jest te zakupy zrobić w dowolny, inny dzień. Wtedy tę niedzielę możemy w całości spędzić na relaksie, w gronie najbliższych nam osób. Spacer, wspólne zabawy, czytanie książek czy po prostu długie spanie z pewnością jest ciekawszym zajęciem niż stanie w kolejce. Jeśli tylko dobrze się do zakupów przygotujemy i przez cały tydzień tworzyć będziemy listę rzeczy, które nam się skończyły, same zakupy nie zajmą nam zbyt wiele czasu. Musimy tylko nauczyć się kupować wyłącznie to, co jest nam potrzebne i nie traktować wypadu do sklepu jak wycieczkę. W ten sposób zaoszczędzimy wiele godzin, które przeznaczyć możemy na rzeczy zdecydowanie bardziej przyjemne.

Przeczytano 665 razy.

3.0/5(1 votes)

Moda na wesela tematyczne

Coraz więcej Par Młodych decyduje się na zorganizowanie tak zwanego tematycznego wesela. Jest to swego rodzaju odbieganie od naszej tradycji ślubno-weselnej, pozwalające na wprowadzenie elementu oryginalności, wyjątkowości, czegoś niespotykanego, co na długo zapadnie w pamięci naszych gości, a nam samym pozwoli cieszyć się tak wyjątkowymi chwilami do końca naszego życia. W przeciągu ostatnich kilku lat zapanowała w naszym kraju swego rodzaju moda na organizowanie wesel tematycznych.

Pierwsze pytanie, jakie pada podczas organizacji tego typu wesela, to przede wszystkim fakt, czym powinniśmy się kierować podczas wyboru konkretnego tematu uroczystości. Najważniejsze jest zatem, aby wszystkie elementy składające się na całość organizacji, mogły ze sobą idealnie współgrać. Trzeba zatem postawić na jeden styl i jeden klimat. Nagromadzenie zbyt wielu, różnorodnych stylizacji i dekoracji, wprowadzi tylko niepotrzebny chaos.

Dość dużym ułatwieniem może okazać się sala weselna, którą w końcu wybierzemy. W zależności do tego, w jakim miejscu się ona znajduje, taki też styl i charakter może ona nadać organizowanej przez nas uroczystości weselnej. Jeżeli zatem nasze Lublin wesele będzie odbywać się w karczmie, można postawić na nieco ludową, czy folklorystyczną stylizację. Jeszcze inny temat wesela nada sala znajdująca się w szlacheckim dworku. Jeżeli mamy zatem wybraną salę weselną, możemy z powodzeniem dostosować do niej temat naszego wesela, bądź odwrotnie - mając wybrany temat, szukajmy idealnie nadającej się do niego sali.

Przeczytano 627 razy.

5.0/5(1 votes)

Ciekawa praca - to jaka?

Wybierając karierę zawodową warto zastanowić się nad pracą w działach przedsiębiorstw, które specjalizują się w zarządzaniu finansami. Praca taka jest połączeniem twardego rachunku ekonomicznego z planowaniem strategicznym. Dzięki temu zarządzanie finansami stanowi ciekawe wyzwanie dla osób chcących pracować w zmiennym otoczeniu wymagającym ciągłego doskonalenia swojej wiedzy. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa zarządzanie finansami wymaga również właściwego podejścia do innych pracowników i umiejętności przekazywania zrozumiałych informacji. Jest to szczególnie konieczne w czasie prowadzenia programów oszczędnościowych. Wiele przedsiębiorstw stale stara się kontrolować wszelkie koszty prowadzenia działalności, co prowadzi do konfliktów w przedsiębiorstwie.

Praca w dziale zajmującym się zarządzaniem finansami wymaga, więc zdolności, które pozwolą połączyć analityczne myślenie z przekonywaniem do swoich racji innych pracowników. W coraz większej ilości firm osoby, których specjalizacją jest zarządzanie finansami zdobywają silną pozycje w kierownictwie i mają wpływ na podejmowanie strategicznych decyzji. Jest to najlepszy wskaźnik tego jak ważne w nowoczesnej gospodarce jest aktywne i skuteczne zarządzanie finansami. Praca w tym dziale stanowi dla każdego możliwość awansu zawodowego i rozwijania swoich praktycznych umiejętności. Zarządzanie finansami jest jednak bardzo obciążające psychicznie i wymaga znacznej odporności na czynniki stresujące, które na tym stanowisku są szczególnie częste.

Przeczytano 654 razy.

Oceń jako pierwszy

Popularny kierunek studiów

Jednym z popularniejszych kierunków studiów jest obecnie zarządzanie finansami. Zajęcia w większości koncentrują się na praktycznych aspektach wiedzy, które wykorzystywane są dla skutecznego kierowania finansami przedsiębiorstw. Obecnie zarządzanie finansami koncentruje się sterowaniu przepływami finansowymi pozwalającymi na zapewnieniu płynności finansowej przedsiębiorstwa. Ważnym elementem jest również umiejętność właściwego lokowania środków finansowych przedsiębiorstwa. Zarządzanie finansami, jako kierunek studiów obecne jest na wielu uczelniach, które pragną w ten sposób pozyskać nowych studentów.

W programie zajęć znajdują się również zajęcia, które pozwalają na zrozumienie sposobu działania międzynarodowych rynków finansowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedsiębiorstw, które działają na międzynarodowych rynkach. Operowanie w takich warunkach wymaga, aby zarządzanie finansami uwzględniało uwarunkowania rynków finansowych. Wiedza ta jest konieczna w obecnych czasach, kiedy rynki finansowe są bardzo niestabilne i zmienne. Zarządzanie finansami wykładane na uczelniach stanowi podstawę wiedzy, która może zostać wykorzystana w pracy. Jednak szczególnie przydatne dla studentów są zajęcia praktyczne. W czasie zajęć praktycznych studenci poznają praktyczne procedury, jakie wykorzystują pracownicy, którym powierzono zarządzanie finansami. Dzięki temu studenci są lepiej przygotowani do podjęcia pracy zawodowej i mogą łatwiej znaleźć pracę po zakończeniu pięcioletnich studiów.

Przeczytano 569 razy.

Oceń jako pierwszy