ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1558479103, active_ip = '34.207.82.217', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = 'ujobruie0aoffipf24nmdf9re2'
---
Ludzie i Społeczeństwo Articles (Page 2)
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Na co zwracamy uwagę wybierając salę weselną?

Poszukując atrakcyjnej lokalizacji, w której odbędzie się przyjęcie weselne, zazwyczaj jesteśmy skazani na kompromis. Musimy zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania w tym zakresie, nie wolno jednak zapominać i o tym, że nie wszystkie zostaną spełnione już choćby dlatego, że stawać przed nami będą zarówno ograniczenia techniczne, jak i finansowe.

Gdy w grę wchodzi sala weselna Lublin ma nam wiele do zaoferowania, w atrakcyjne miejsca obfitują przy tym również jego okolice. Coś dla siebie znajdują więc tu zarówno wielbiciele idyllicznych przyjęć odbywających się we wiejskiej scenerii, jak i osoby, którym zależy przede wszystkim na rozwiązaniach praktycznych, stawiają więc na salę weselną w centrum miasta i możliwość szybkiego dostania się do domu po zakończeniu przyjęcia. Bogaty wybór ciekawych lokali sprawia, że można popuścić wodze fantazji nie tylko wówczas, gdy w grę wchodzi sceneria przyjęcia, ale również, gdy zastanawiamy się nad jego charakterem. Nadal należy liczyć się z koniecznością ustępstw, są one jednak znacznie mniejsze niż ma to miejsce w przypadku wielu innych polskich miast.

Przeczytano 469 razy.

Oceń jako pierwszy

O czym nie wiedzą Polacy?

Jestem mocno przeświadczony, że nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że pomimo pewnych pozytywnych zmian oraz ewolucji, Polska nadal nie jest państwem, o którym z czystym sumieniem można by powiedzieć, że jest „cywilizowane“.

Istnieje wiele dziedzin, w których mniej lub bardziej wyraźnie objawia się polski brak ucywilizowania. Jedną z dziedzin najbardziej pod tym względem istotnych jest dziedzina rzeczy takich, jak szeroko rozumiane mieszkania.

Nie tylko różnego rodzaju dane i badania, ale także zwyczajna naoczna obserwacja ujawniają, że Polacy wciąż nie mają bladego pojęcia o wielu sprawach, które dla obywateli państwa zachodniej Europy są oczywiste.

Nadal więc wielu Polaków jakby nigdy nic żyje w takich warunkach, które na zachodzie Europy uchodzą za nie do końca bezpieczne, albo wręcz za groźne dla zdrowia. W przeciwieństwie do państw zachodnich, prawie nikt nie ma u nas pojęcia o konieczności wykonywania pomiarów stężenia radu w budynkach mieszkalnych, ani też o konieczności wykonywania pomiarów stężenia rtęci. Co więcej, nie obowiązuje u nas wiele różnego rodzaju norm, które w państwach zachodnich należą do normalnych i stałych elementów rzeczywistości, a polskie samorządy oraz lokalne władze na ogół nie mają zielonego pojęcia nawet o tych przepisach, które istnieją i które w świetle polskiego prawa są obowiązujące.

Sytuacja przedstawia się więc w barwach ciemnych, i jeśli coś w tym wszystkim może budzić optymizm, to to że w różnego rodzaju samorządach i instytucjach ludzie wychowani i ukształtowani w czasach PRL powoli są wypierani przez świadomych i nowoczesnych ludzi młodych.

Przeczytano 513 razy.

Oceń jako pierwszy

Polskie błędy

Różnego rodzaju sondaże oraz badania pokazują dobitnie, że chociaż nasze społeczeństwo aspiruje do miana społeczeństwa cywilizowanego i nowoczesnego, to nadal wiele jest dziedzin takich, w których jesteśmy bliżsi raczej państwom trzeciego świata, niż krajom Zachodniej Europy.

Polacy z predylekcją powielają wszelkie wzorce, formułowane przez Zachodnią kulturę popularną, masowo czytują polskie edycje zachodnich czasopism, oraz z wielką przyjemnością oglądają polskojęzyczne seriale oraz programy telewizyjne, wyprodukowane na zachodnich formatach.

Jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że owa europeizacja Polaków jest bardzo powierzchowna, i że jesteśmy europejscy i nowocześni tylko pozornie, tylko na powierzchni.

Jeśli bowiem przyjrzeć się bliżej naszemu społeczeństwu, zauważymy że tam, gdzie mamy do czynienia z problemami naprawdę ważnymi, takimi jak poziom higieny i bezpieczeństwa w naszych mieszkaniach, nasi rodacy nadal nie mają nawet bladego pojęcia na temat absolutnych elementarzów.

Można by wymienić wiele przykładów, stanowiących potwierdzenie powyższej tezy. Można by powiedzieć na przykład o tym, że pomiary stężenia radonu oraz jego pochodnych, tak powszechne na Zachodzie u nas są praktycznie nieznane. Również niewielu Polaków jest świadomych tego, że każdy rozbity termometr rtęciowy to jakaś ilość rtęci, która gromadzi się w szparach podłogi i paruje, nieraz przez cale lata zatruwając nasz organizm.

Takich przykładów możnaby wymienić naprawdę wiele. Pozostaje więc jedynie postawić tezę, że informacje o tym, że jesteśmy społeczeństwem nowoczesnym są mocno przesadzone.

Przeczytano 474 razy.

Oceń jako pierwszy

Co warto pić na imprezie?

Impreza to doskonały czas na to, aby spożywać liczne trunki i dania w różnych ilościach. Przede wszystkim można powiedzieć, że na imprezie warto spożywać przede wszystkim napoje alkoholowe. Dla dorosłych uczestników imprez warto jest pamiętać o tym, że alkohol stanowi świetny dodatek do imprezy. Może on powodować, że osoba będzie się lepiej czuć w towarzystwie innych i znajomych, dlatego warto jest zainwestować w dobry alkohol zanim zdecydujemy się organizować jakieś przyjęcie czy imprezę. W zależności od tego jaka to impreza należy pić alkohol różnego rodzaju. Jeżeli jest to raczej impreza poważniejsza, gdzie przychodzą ludzie z wyższych sfer, bogate osoby to należy pamiętać o szampanie, ale w niedużych ilościach i dobrej polskiej wódce poddawanej wielokrotnemu procesowi destylacji. Ponadto liczą się odpowiednio przygotowane drinki, które szczególnie wśród pań powinny zdobyć odpowiednie uznanie.trans.gif

W przypadku imprez plenerowych, koncertów na pewno duże uznanie będzie stanowić piwo, które doskonale sprawdza się szczególnie w gorące dni, upały i takie momenty, kiedy warto jest się czegoś napić co zawiera alkohol. Studenckie imprezy to także czas, gdzie szczególnie nie brakuje alkoholu w postaci piwa. Pojawiają się jednakże również liczne shoty to znaczy czysta wódka w małych szklaneczkach, którą należy pić przede wszystkim szybko i bez zbędnego zastanawiania się. Dla kobiet bardzo atrakcyjne wydaje się być w takim momencie to, aby móc w tym momencie spożywać odpowiedniego drinka, który będzie świetnie nadawał się do tego, aby spędzić doskonale czas ze znajomymi.

Przeczytano 522 razy.

Oceń jako pierwszy

Badanie Głównego Urzędu Statystycznego

Główny Urząd Statystyczny czyli GUS każdego roku prowadzi badanie, które ma za zadanie wskazać poziom biedy, jaki w danym momencie panuje w Polsce. Gdybyśmy osobiście mieli ocenić naszą sytuację, zapewne większość z nas od razu odpowiedziałaby, że warunki życia coraz to bardziej się pogarszają - zarabiamy coraz to mniej, za mieszkanie, zakupy płacimy coraz więcej. Tym bardziej przedstawione w raporcie wyniki mogą nas zaszokować, bowiem jak się okazuje poziom biedy zmniejsza się.

Prawda jest jednak taka, że do tego rodzaju badań  należy podchodzić z tak zwanym przymrużeniem oka. Dlaczego? Otóż, przede wszystkim z tego względu, że badanie to polega głównie na wypełnieniu ankiety, w której trzeba odpowiedzieć na zadane pytania. Nie ma jednak pewności co do tego, że osoby ankietowane rzeczywiście odpowiadają w sposób wiarygodny.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 484 razy.

Oceń jako pierwszy