TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 11 Nov 2014

Jak dokonać udanych zakupów przed świętami

item_5301b90e8473431724000001.jpgKażdy z nas chciałby aby nasze zakupy przebiegały szybko i sprawnie, jednakże bardzo często kupujemy to co jest nam nie potrzebne, ponieważ ulegamy reklamom i sugerujemy się tym co modne. Warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które pozwolą nam uniknąć tego typu sytuacji i kupić tylko to, co jest nam naprawdę niezbędne.

  • Warto czytać opisy

Każdy sklep powinien posiadać dokładne opisy urządzeń dostępnych w sklepie. Powinien on przedstawiać wszystkie parametry i wartości jakie posiada dane urządzenie. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed udaniem się do sklepu. Każdy producent powinien umieścić takie opisy na swojej stronie internetowej.

  • Obejrzyj przed zakupem

Jest to bardzo ważne, szczególnie przy kosztownych produktach. Przed zakupem danej rzeczy warto udać się do sklepu, dotknąć ją i jeżeli to możliwe przetestować. Nie musimy danego produktu kupować w sklepie, możemy go oczywiście kupić przed internet, bardzo często okazuje się to tańsze niż zakup w sklepie stacjonarnym.

  • Zwroty

Warto dobrze przemyśleć pomysł na prezent przed zakupem, ponieważ polskie prawo nie przewiduje możliwości zwrotów towarów. Możliwość odstąpienia od umowy zakupu jest jedynie dobrą wolą przedsiębiorcy. Wyjątkiem są zakupy przez internet lub telefon. Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów można odstąpić od umowy zawartej w ten sposób bez podawania przyczyny w odpowiednim czasie.

  • Reklamacje

W momencie gdy zakupiony przez nas produkt posiada jakieś wady, możemy złożyć na niego reklamacje.

  • Uwaga na emocje

Nie dajmy się ponieść emocjom. Szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy sklepy wypełnione są po brzegi, zakupy powinniśmy planować wcześniej i nie przynośmy do domu nie potrzebnych produktów i prezentów.

  • Czytaj terminy przydatności

Pamiętajmy, że produkty w promocji mają bardzo często krótki termin przydatności, może się później okazać, że czekoladki mające być prezentem dla mamy będziemy musieli zjeść sami.

Okres przed Bożym Narodzeniem to czas idealnie nadający się do celów marketingowych.

Przede wszystkim nie róbmy nie potrzebnych zakupów i nie podejmujmy decyzji o zadłużaniu się pod wpływem emocji. Kiedy spokojnie pomyślimy, wbrew silnym sugestiom specjalistów od marketingu, może się okazać, że prezent nie musi być modny i kosztowny a bogate, wystawne i kosztowne święta nie są naszym marzeniem..

Przeczytano 551 razy.

4.0/5(2 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA