TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 3 Oct 2014

Od rodzinnego auta do sportowej limuzyny

15223264900_0f302dbcd7_z.jpg

Początkowo kojarzona była przez wielu wyłącznie z bezpiecznym, rodzinnym autem, obecnie coraz częściej doceniany jest jej sportowy, dynamiczny charakter. Oto opis krótkiej drogi, jaką przeszła Mazda6.

Jest to osobowy samochód zaliczany do segmentu D – klasy średniej. Za jego produkcję odpowiedzialna jest Mazda Motor Corporation.

Mazda 6 I

Zadebiutowała ona w 2002 roku w charakterze następcy Mazdy 626, produkowanej w latach 1979-2002. Mazda6 powstała na płycie podłogowej Forda Mondeo II. Oferowana była wówczas w trzech nadwoziowych wersjach: sedan, liftback (zadebiutowały one w sierpniu 2002 roku) oraz kombi (jego debiut przypadł na listopad 2002 roku). W 2005 roku samochód ten przeszedł facelifting. Model zyskał między innymi nowy kształt wlotu powietrza, zmieniony wygląd przedniego zderzaka, system bezkluczykowego otwierania, elektrycznie sterowane tylne szyby, czujnik zmierzchu i deszczu oraz nowe obicia foteli i system nagłośnienia. Pojawiła się także nowa paleta kolorów i wzorów obręczy aluminiowych. Użytkownicy tego modelu chwalą go głównie za dobre właściwości jezdne oraz bezawaryjność.

Mazda 6 II

Model ten zadebiutował w 2008 roku, a w 2010 został poddany faceliftingowi. Głównymi zmianami, jakie wówczas wprowadzono były nowe przednie zderzaki oraz zewnętrzne lusterka wyposażone w zintegrowane kierunkowskazy. Jeżeli chodzi natomiast o wnętrze, to na konsoli pojawił się nieco większy wyświetlacz licznika, lampka „eco”, nowe wykończenie oraz znacznie bardziej komfortowe nastawy zawieszenia. Model produkowany był do roku 2013. Samochód wyposażony został w układ wielowahaczowy z przodu i z tyłu, co gwarantuje jego użytkownikom bardzo dobre prowadzenie. Jego wnętrze jest bardzo obszerne – dotyczy to także bagażnika.

Mazda 6 III

Jej debiut przypadł na wrzesień 2012 roku, kiedy to została ona zaprezentowana w Moskwie w czasie salonu motoryzacyjnego. Pierwowzorem koncepcyjnym modelu był prototyp Takeri Concept pochodzący z 2010 roku. Wersja kombi nowej Mazdy zadebiutowała natomiast w Paryżu. Model dostępny jest w polskich salonach od pierwszej połowy 2013 roku. Jedyną cechą jaka łączy go z poprzednim modelem jest nazwa. Mazda 6 III została bowiem zbudowana zupełnie od podstaw w oparciu o nową płytę podłogową, która została opracowana we współpracy z Fordem.

Wiktor Majer, student z Łodzi

Przeczytano 332 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA