ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1558481615, active_ip = '34.207.82.217', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = '5479ej02n9s207gb6l58iki853'
---
Podróże i Turystyka Articles (Page 2)
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Samochodem przez Gruzję i Armenię

2.jpgDla kierowcy przyzwyczajonego do europejskiego, zwłaszcza zachodnioeuropejskiego stylu jazdy podróż po Zakaukaziu samochodem może być prawdziwym szokiem. Wiele osób posiadających prawo jazdy pomyśli dwa razy obserwując ruch uliczny w Tbilisi czy Erywaniu lub jadąc marszrutką gdzieś wgłęb kraju, zanim zdecyduje się na wypożyczanie samochodu.

Ilość atrakcji turystycznych jakie oferuje Gruzja i Armenia jest oszałamiająca dlatego wypożyczenie samochodu jest najlepszym sposobem zwiedzenia najciekawszych miejsc takich jak: Mestia, Kazbegi, Batumi, Tbilisi, Erywań, Sisian, Eczmiandzyn itd. w krótkim okresie urlopu.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 738 razy.

5.0/5(2 votes)

Dogodne położenie hotelu, czyli żeby łatwo dojechać

Spotkaliście się kiedyś z hotelem położonym w jakimś mało uczęszczanym miejscu? No właśnie, bardzo rzadko tak się zdarza, no bo kto stawia hotel w okolicy, która nie przyniesie mu dobrych zysków. Jednak raz widziałem hotel, a właściwie hotelik, który położony był w fatalnym miejscu. Okolica była co prawda malownicza i ładna, ale no cóż, właściciel chyba się troszeczkę przeliczył.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 544 razy.

Oceń jako pierwszy

Kraków - Stare Miasto

Najstarszym obszarem w Krakowie, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO jest Stare Miasto. To dosyć spory rejon otoczony zewsząd słynnymi plantami. W skład Starego Miasta wchodzi miedzy innymi Rynek Główny, Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan.

trans.gif

czytaj cały artykuł

Przeczytano 739 razy.

Oceń jako pierwszy

Muzea

Kraków to zdecydowanie miasto muzeów, w którym każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Na terenie miasta znajduje się wiele tego typu obiektów, które odnoszą się zarówno do sztuki, architektury, historii, jak i nauki. Wobec tego można wybrać dla siebie bardzo interesujący plan zwiedzania, który pozwoli na zobaczenie wszystkiego, co nas najbardziej interesuje.

trans.gif Z jednej strony możemy postawić na zwiedzanie statycznych form, jak obrazy, rzeźby, obiekty naukowe, a z drugiej strony możemy wybrać bardzo atrakcyjne oferty, jak choćby Kopalnia soli w Wieliczce. Zdecydowanie mamy tak wieli wybór, iż trudno nam się będzie zdecydować na zwiedzenie najważniejszych obiektów, tym bardziej, gdy mamy także do zobaczenia liczne zabytki i atrakcje w samym mieście. Dlatego warto wcześniej zaplanować wszystkie wejścia do muzeów.

Z pewnością oprócz Kopalni soli w Wieliczce, warto zobaczyć Muzeum Książąt Czartoryskich, w którym to znajduje się najsłynniejszy i najcenniejszy obraz w polskim muzealnictwie, a mianowicie „Dama z Łasiczką” autorstwa Leonarda Da Vinci. Ponadto warto zobaczyć fabrykę Oskara Schindlera, która została ostatnimi czasy przekształcona w muzeum. Podczas wizyty na popularnym Kopcu Kościuszki będziemy mieć okazję do zwiedzenia tamtejszego muzeum związanego z tą bardzo ważna postacią w naszej historii.

Zdecydowanie Kraków jest miastem nastawionym na osoby, które preferują zwiedzanie muzeów. Od nas samych tylko i wyłącznie zależy, do jakiego obiektu się udamy, a takich muzeów mamy co najmniej kilkadziesiąt!

Przeczytano 620 razy.

Oceń jako pierwszy

Czy kuchnia hiszpańska jest dobra?

Hiszpania, tak jak i z resztą każdy inny kraj posiada pewne rzeczy, które są właściwe tylko dla niej.

Dokładnie tak samo jest z hiszpańską kuchnią. Dla nas różnego rodzaju hiszpańskie potrawy są czymś niezwykłym, orientalnym wręcz. Oczywiście nie można się temu dziwić, bo i dla Hiszpanów nasze standardowe potrawy byłyby czymś niezwykłym. Kuchnia hiszpańska jest kuchnią specyficzną i nie każdemu może smakować, a przynajmniej nie wszystko. trans.gifHiszpańskich potraw jest bardzo wiele i podobnie jak u nas i tam często dana potrawa przynależna jest do określonego regionu. Ale jeśli już w Hiszpanii będziemy koniecznie tamtejszych potraw powinniśmy spróbować, bo być może to będzie właśnie to czego od dawna poszukiwaliśmy. Na pewno ciekawostką będzie dla nas to, że Hiszpanie raczej nie mają w zwyczaju jadać śniadań w domu. Robią to w różnych barach oraz restauracjach. Kolejną ciekawostką jest także to, że hiszpańskie śniadania są bardzo... słodkie! Zatem nie dla nich na śniadanie jajecznica czy bułka z serem i szynką. Kuchnia hiszpańska jest w dużej mierze kuchnią śródziemnomorską. Składają się na nią różne ryby, wszelkie owoce morza. Jeśli zaś chodzi o warzywa, najbardziej popularne w Hiszpanii są oczywiście ziemniaki oraz pomidory. Hiszpanie naprawdę bardzo lubią jeść mięso. Jeśli będziemy w tym niezwykłym kraju koniecznie powinniśmy spróbować popularnej hiszpańskiej suszonej szynki. Jeśli jeszcze nie słyszeliśmy o słynnych szynkach serrano bądź o kiełbaskach chorizo najwyższy czas to zmienić. Poza tym Hiszpanie lubują się w wieprzowinie i jagnięcinie, ale nie pogardzą także pysznym mięsem z królika.

Przeczytano 581 razy.

Oceń jako pierwszy