TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 29 Jan 2015

Co oznacza all inclusive ?

Sama definicja „all inclusive” to w dosłownym tłumaczeniu „wszystko w cenie”. W hotelarstwie określenie all inclusive oznacza formułę wyżywienia, która obejmuje poza regularnymi posiłkami (śniadanie, obiad i kolacja) napoje i alkohole w nielimitowanych ilościach oraz dodatkowe posiłki i przekąski w wyznaczonych przez hotel godzinach. Hotelarze często w formule all inclusive serwują gościom kawę i herbatę w wyznaczonych godzinach, lody, ciasta i ciastka. Zwięźle tłumacząc, wszystko w cenie oznacza, że podczas takich wakacji nie ma potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy na posiłki ani napoje. To doskonała oszczędność, szczególnie kiedy decydujemy się na rodzinne wakacje z dziećmi.

Na przełomie lat all inclusive rozwijało się wraz z rozwojem turystyki oraz potrzeb klientów. Powstały liczne odmiany all inclusive, jednak zawsze należy dokładnie zapoznać się z opisem all inclusive przy wyborze hotelu abyśmy na miejscu nie byli niczym zaskoczeni.

My przybliżymy te formuły żywieniowe, które są najczęściej spotykane.

1. All inclusive – wersja klasyczna
Klienci w takim pakiecie otrzymają 3 posiłki dziennie, przekąski między posiłkami, napoje bezalkoholowe bez limitów oraz alkohole najczęściej produkcji lokalnej również bez limitów. Alkohole importowane są dodatkowo płatne, chociaż niektóre hotele wliczają je w cenę. W tym wypadku taka informacja jest zawarta przy opisie hotelu. All inclusive rozpoczyna się i kończy w określonych przez hotel godzinach, a posiłki wraz z napojami wydawane są w określonych miejscach na terenie hotelu.

2. All inclusive 24h
Pakiet obejmuje praktycznie to samo co klasyczna forma all inclusive z ta różnicą, że posiada wydłużony czas trwania, najczęściej przez całą dobę.

3. Ultra All inclusive
Ta formuła najczęściej obejmuje poza klasycznym pakietem all inclusive również napoje importowane lub dodatkowe pakiety atrakcji, np. wejście do aquaparku w cenie lub inne promocje przygotowane przez hotelarza. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z opisem formuły przy opisie obiektu.

4. All inclusive soft / light
Przy tej formule należy szczegółowo przeczytać opis hotelu, gdyż jest to wersja pozbawiona nielimitowanych napoi i alkoholi. W wersji soft najczęściej otrzymujemy w pakiecie 3 posiłki dziennie z napojami i alkoholami podawanymi tylko do posiłków. Pomiędzy posiłkami w wyznaczonych godzinach napoje i alkohole nie będą dostępne w cenie pakietu. Formuła soft jest zawsze szczegółowo opisywana przy opisie hotelu i zachęcamy do zapoznania się z nią.

Alicja Baranowska-Sołtys
Biuro Podróży Only 5 Stars
www.only5stars.pl 

Przeczytano 560 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA