TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 24 Sep 2014

Finanse kraju

Finanse publiczne stają się tematem szerokiej debaty jedynie w czasie poprzedzającym wybory oraz przyjęcie ustawy budżetowej. Jednak konstruowanie planu dochodów i wydatków kraju jest procesem ciągłym, który zaczyna się już wkrótce po przyjęciu ustawy na dany rok. Specjaliści ministerstwa finansów stale sprawdzają wskaźniki ekonomiczne, które maja wpływ na realizacje budżetu oraz starają się przewidzieć ich przyszłe wartości. Na tej podstawie starają się ustalić finanse kraju na kolejny rok. Jednak zadanie to musi jeszcze uwzględnić czynniki polityczne, które często potrafią wpływać na finanse kraju.

Uchwalenie ustawy budżetowej jest aktem politycznym i wielokrotnie już mogliśmy się przekonać, iż pierwotne plany były znacznie zmieniane z politycznych powodów. Niestety polityka i finanse to złe połączenie, które w większości przypadków rodzi niekorzystne rozwiązania. Jednak, jako wyborcy mamy wpływ na decyzje rządzących poprzez wybieranie odpowiednich kandydatów do najważniejszych urzędów w kraju.

Układając plan finansowy kraju należy również pozostawić rezerwę na wypadek zaistnienia wydarzeń nadzwyczajnych takich jak klęski żywiołowe, które stają się coraz częstsze i tragiczniejsze. Finanse przeznaczone na likwidowanie skotów takich zdarzeń znane są, jako rezerwa rządowa. Jej wielkość rośnie z każdym rokiem, lecz mimo tego każdego roku jest praktycznie w całości wykorzystywana. Finanse kraju muszą również uwzględniać rezerwy na wypadek szczególnie niebezpiecznych zmian na międzynarodowych rynkach finansowych.

Przeczytano 350 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA