TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 20 Aug 2014

Kryzys w krajach strefy Euro

Kryzys krajów strefy Euro stał się faktem. Największe spustoszenie sieje on przede wszystkim w segmencie bankowym. W zastraszającym tempie urósł także dług publiczny wielu krajów. Chodzi tutaj przede wszystkim o Grecję, Portugalię i Irlandię. Kryzys widoczny jest również w Hiszpanii oraz Włoszech. Największe kontrowersje budzi kryzys Grecji. To tutaj bowiem rosnące w zastraszającym tempie zadłużenie stało się najbardziej odczuwalne dla ludzi. Ogromne bezrobocie spowodowało strajki uliczne, które w pewnym momencie doprowadziły do całkowitego sparaliżowania greckiej stolicy.

Warto podkreślić to, że podłoże obecnego kryzysu sięga roku 2008.To wtedy upadł bank Lehman Brothers i nastąpiło duże załamanie gospodarki oraz sektora finansowego. Trzeba bowiem wiedzieć, że w praktyce sytuacja w sektorze bankowym przenika się z kondycją sektora publicznego. Załamanie w strefie finansowej szybko więc doprowadza do pogorszenia się sytuacji sektora publicznego. W odwrotnej sytuacji następuje analogiczny efekt.
Czy jednak zlikwidowanie strefy Euro i powrócenie do narodowych walut poszczególnych krajów pomogłoby rozwiązać problem ogromnego zadłużenia i wciąż narastający kryzys gospodarczy? Otóż powrócenie do narodowych walut z pewnością nie jest idealnym rozwiązaniem problemów, które dotknęły kraje strefy Euro.

Warto uświadomić sobie, że poważne problemy gospodarcze wielu krajów europejskich nie mają związku z wprowadzeniem w nich euro jako obowiązującej waluty. Rosnące bezrobocie czy zakrojone na szeroką skalę upadki agencji nieruchomości w Portugalii są wynikiem nieodpowiedniej krajowej polityki gospodarczej. Sytuacja krajów strefy Euro może więc być przestrogą dla Polski. Odpowiednie przygotowanie gospodarki do wprowadzenia wspólnej europejskiej waluty jest koniecznością.

Przeczytano 258 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA