TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 20 Aug 2014

Walka z szarą strefą

W przeciągu ostatnich kilku lat, mamy do czynienia ze znacznym pogorszeniem się stanu na polskim rynku pracy. Niestety, sprowokowało to także zjawisko poszerzania się tzw. „szarej strefy”. Mianem tego zjawiska określa się zwiększającą się ilość pracowników, decydujących się na zatrudnianie się „na czarno”, czyli nielegalnie. Proces ten jednak jest dużym zagrożeniem zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy, decydującego się na tego typu precedens. Pierwszym problemem okazuje się bowiem oszukiwanie Urzędu Skarbowego – nie zgłaszanie stanowisk zatrudnienia wiąże się z brakiem odprowadzanych kwot, związanych z podatkiem.

Rozliczenie podatkowe odbywa się co roku do końca marca i może wiązać się ze znacznym obciążeniem, jeśli podatnik nie rozliczy się terminowo. Poza tym, osoby zatrudniające nielegalnie swoich pracowników mogą obawiać się ewentualnych donosów ze strony nieżyczliwych sąsiadów. Polskie państwo daje wiele możliwości przedsiębiorcom, którzy mogą sami zdecydować o tym, z jakim progiem opodatkowania, będą mieli do czynienia. Pracownicy natomiast mogą poinformować Urząd Skarbowy, jeśli pracodawca nie sporządzi umowy czy też nie wyśle im odpowiedniego zaświadczenia o zarobkach do końca lutego. Urząd Skarbowy jest organem państwowym, który ma wgląd w konto i wszelkie dokumenty przedsiębiorstw – specjaliści i urzędnicy mają prawo bowiem sprawdzić czy nie dochodzi do oszustw. Jeśli okaże się, iż mamy do czynienia z jakimiś problemami, nieuczciwy obywatel może być narażony na sprawy sądowe. Zanim więc ktokolwiek zdecyduje się na założenie działalności gospodarczej, dobrze byłoby zastanowić się nad przeczytaniem kilku artykułów, jak obliczyć podatek dochodowy. Na polskim rynku istnieje także wiele broszur, a od kilku lat istnieje możliwość rozliczania się za pośrednictwem wirtualnej sieci – oznacza to, iż państwo wprowadza ciągłe ulepszenia, mające na celu zachęcenie przedsiębiorców do legalnego prowadzenia ich działalności. Dla pracowników stanowi to pełnego rodzaju zabezpieczenie, ponieważ można mieć nadzieję na ubezpieczenie w razie wypadku w pracy, a także dopisywanie doświadczenia zawodowego.

Przeczytano 531 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA