TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 16 Feb 2016

Bezpieczeństwo na stoku - o czym warto pamiętać

Trwa ostatnia tura ferii zimowych i liczne grupy dzieci i młodzieży odwiedzają stoki narciarskie w Polsce i za granicą, aby zaczerpnąć jeszcze ostatnich podrygów zimy i wyszaleć się na nartach i deskach snowboardowych.

 

Przed wyjazdem na stok warto jednak zwrócić uwagę na swój sprzęt sportowy, bowiem źle dobrane buty, wiązania czy narty mogą skutecznie zepsuć nam cały wyjazd, a co gorsza zakończyć się poważną kontuzją.

 

Dobierając narty warto zwrócić się zatem o pomoc do specjalistów, którzy potrafią odpowiednio dobrać sprzęt do naszej sylwetki oraz umiejętności. Inwestując w sprzęt sprawdzonych marek, takich jak Rossignol, Blizzard, Volkl, K2 i innych zapewniamy sobie optymalny poziom bezpieczeństwa na stoku i zminimalizujemy prawdopodobieństwo nabawienia się kontuzji. Nowoczesne komponenty, z których wykonywany jest współczesny sprzęt narciarski pozwala nie tylko na beztroską jazdę doświadczonym narciarzom oraz błyskawiczne opanowanie techniki narciarskiej początkującym. Profesjonalny sprzęt jest również znacznie bardziej wytrzymały i odporny na zniszczenia, a co za tym idzie będzie nam służył przez kolejnych kilka sezonów.

 

Oprócz sprzętu na którym będziemy jeździć warto także zadbać o to aby zapatrzeć się w odpowiednią odzież techniczną. Swoją uwagę należy skupić przede wszystkim na spodniach, kurtce i rękawicach, bowiem to one chronią nas bezpośrednio przed chłodem i wiatrem na stokach. Należy pamiętać, że dobra kurtka narciarska, powinna nas nie tylko ochraniać przed zimnem, ale i odpowiednio filtrować dopływ powietrza, aby nie pozwolić na wyziębienie spoconego organizmu. Kurtka narciarska, powinna być również lekka i nie może w żaden sposób krępować naszych ruchów, bowiem to od nich zależy nasze bezpieczeństwo na stoku. Wiele kurtek posiada również przydatne kieszenie na karnety zjazdowe czy też wbudowane nadajniki GPS, które mogą uratować nam życie podczas lawiny czy innego niebezpiecznego wypadku.

 

Po taki sprzęt najlepiej jest udać się do dedykowanych sklepów narciarskich, które oferują swoim klientom markowy sprzęt najwyższej jakości. Tanie podróbki, które tylko markują dobrą jakość lepiej zostawić na sklepowych półkach, bowiem bezpieczeństwo na stoku narciarskim to sprawa, której nie powinno się lekceważyć i warto odpowiednio zabezpieczyć siebie i swoje zdrowie zanim postawimy na nim swoją nartę.

Profesjonalny sprzet narciarski i snowboardowy czeka na Was w sklepie SnowShop.pl - Zapraszamy!

Przeczytano 513 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA