TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 6 Nov 2015

Pralnicowirówka

thumb_powertrans_s.jpgDo grupy maszyn pralniczych, stosowanych w pralniach przemysłowych, zaliczyć możemy wiele rozmaitych urządzeń, charakteryzujących się odmiennymi zasadami działania, parametrami oraz specjalizacją.

Tak duża różnorodność jest przede wszystkim efektem z=różnicowanych potrzeb, jakie te urządzenia mają zaspokajać. Pralnice i pralnicowirówki niezbędne są bowiem do prawidłowego funkcjonowania różnego typu zakładów przemysłowych oraz instytucji i placówek medycznych, także hoteli, pensjonatów i tym podobnych.

W każdym jednak przypadku, niezależnie od gałęzi gospodarki, z jaką związana jest konkretna placówka, priorytetem pozostaje pranie szybkie, skuteczne, a także zminimalizowanie ryzyka zniszczenia pranej bielizny czy ubrań.

Urządzeniem, które najczęściej stosowane jest w pralniach przemysłowych, jest pralnicowirówka, umożliwiająca sprawne przeprowadzanie procedury prania przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów eksploatacyjnych. Pralnicowirówka umożliwia bowiem redukcję kosztów aż o 50 proc. w porównaniu do tradycyjnych agregatów chemicznych, a przy tym jest urządzeniem bardzo wydajnym i mało awaryjnym.

Niskie koszty eksploatacji pralnicowirówki wynikają bezpośrednio z następujących czynników:

  • pralnicowirówka na wypranie tej samej ilości bielizny, zużywa ok 60 proc. miej wody, niż agregat chemiczny;
  • z mniejszym zużyciem wody wiąże się również zmniejszenie ilości rozpuszczalnika o około 80 proc. w porównaniu z agregatem chemicznym; znacznie mniejsze jest również użycie środków odplamiających raz służących do zapierania odzieży;
  • nowoczesne technologie sprawiają, że pralnicowirówka potrzebuje o 45 proc. mniejszych nakładów energii elektrycznej.

Pralnicowirówka jest więc bardzo ekonomicznym urządzeniem, a przy tym, ze względu na opcjonalne wersje wyposażenia, bardzo uniwersalnym. W zależności od potrzeb i profilu danej placówki, można w dowolny sposób skonfigurować parametry urządzenia, co pozwala na wysoką specjalizację przy zachowaniu niskich kosztów.

Wśród dostępnych opcji na szczególną uwagę zasługuje wersja z tak zwaną barierą higieniczną, a także z zintegrowaną wagą czy systemem odzysku wody. Bardzo wygodną opcją, usprawniającą nie tylko obsługę urządzenia, ale również zarządzanie całą placówką, jest system zbierania danych.

Pralnicowirówka wyróżnia się także bardzo stabilną konstrukcją oraz, co równie istotne, podwójnym łożyskowaniem bębna. Celem uzyskania optymalnego spadu bielizny, urządzenie wyposażone jest w duże, perforowane żebra zbierające, które mają również za zadanie wspomagać mechanikę przewietrzania. Pralnicowirówka wyposażona jest też w napęd sterowany przetwornikiem częstotliwości i posiada bezstopniowa regulacje prędkości prania i odwirowywania.

Autorem tekstu jest firma Kannegiesser - producent przemysłowej techniki pralniczej m.in. pralnicy tunelowej i tunelu pralniczego


Przeczytano 385 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA