TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 20 Nov 2015

Sprzęt i akcesoria pralnicze

clothespins-619845_640.jpgUpraszczając pranie przemysłowe można podzielić na dwa rodzaje:

  • pranie wodne, czyli proces technologiczny prania odbywa się z użyciem wody i najczęściej detergentu;
  • pranie na sucho ( inaczej pranie chemiczne), czyli proces chemiczny prania bez użycia wody, gdzie czynnikiem czyszczącym są specjalne rozpuszczalniki organiczne.

Do obu tych rodzajów potrzebne są oczywiście inne maszyny pralnicze.

Czyszczenie chemiczne przebiega w agregacie chemicznym. To, sterowana elektronicznie, hermetycznie zamknięta maszyna pralnicza, która przeważnie składa się z bębna, destylatora rozpuszczalnika i specjalnego pojemnika na brudne odpady z czyszczenia. Na rynku jest szeroki wybór agregatów chemicznych różniących się pojemnością, wydajnością czy stopniem zabezpieczenia ekologicznego .

Pranie wodne, w swojej pierwszej, najważniejszej fazie przebiega w pralnicach, lub w pralnico -wirówkach .

Pralnice przemysłowe dzielą się na pralnice wodne, pralnice parowe, pralnice przeznaczone do prania dywanów i innych „wielkich gabarytów”. Różnią się między sobą wielkością, wydajnością no i oczywiście stopniem zaawansowania technologicznego.

Pralnico wirówki są nowocześniejszą formą pralnic przemysłowych. Jak sama nazwa wskazuje pralnico-wirówki łączą w sobie dwie funkcje – prania oraz wirowania, co skraca proces technologiczny, a więc powoduje większą oszczędność energii, czyli też kosztów. Pralnico wirówki dzielimy na niskoobrotowe, wysokoobrotowe, oraz pralnico wirówki zaopatrzone w tak zwaną barierę higieny. Bariera higieny jest niezbędna wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z medycyną, ale też często wykorzystywana w normalnym procesie technologicznym, aby podwyższyć jakość wykonywanej usługi. Pralnico wirówki różnią się ładownością ( od 5 – 180 kg załadunku), większość mniejszych maszyn jest wolnostojąca, a większe wymagają specjalnego kotwiczenia do podłoża.

Niezbędny sprzęt w pralni wodnej to również suszarki przemysłowe. Są to w większości suszarki bębnowe o ładowności pomiędzy 5-90 kilogramów. W zależności od rodzaju suszarki mogą mieć podgrzewanie elektryczne, parowe, lub gazowe. Na rynku są też dostępne niezwykle nowoczesne, inteligentne suszarki, które za pomocą specjalnego, elektronicznego sterowania dozują wilgoć w taki sposób, aby bezpiecznie suszyć nawet bardzo delikatne tkaniny.

Niezbędny sprzęt w każdej przemysłowej pralni to oczywiście maszyny służące do wykańczania prania- magle oraz składarki. Magle służą do prasowania tak zwanego płaskiego asortymentu( bielizna, pościel, obrusy, zasłony itp.), a suszarki służą do automatycznego składania wymaglowanej bielizny.

Zarówno w pralni wodnej jak i w pralni chemicznej potrzebne też będą takie akcesoria pralnicze jak wózki, manekiny, wieszaki, specjalne stoły, parownice, wieszaki, żelazka, regały i urządzenia do oznakowania i pakowania.

Tekst opracowała Sovrana - akcesoria do pralni

Przeczytano 475 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA