ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1558477957, active_ip = '34.207.82.217', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = '5479ej02n9s207gb6l58iki853'
---
Zdrowie Articles (Page 2)
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Jeśli zdrowa żywność to przede wszystkim w Grecji

Grecja jest miejscem idealnym na wakacje i wspaniały wypoczynek. Panuje tam niezwykły klimat. Ponadto można tam zwiedzić bardzo wiele, przepięknych miejsc. To, co w znacznym stopniu wyróżnia to miejsce to także kuchnia. Często mówi się o tym, że kuchnię grecką wyróżnia przede wszystkim przygotowywanie zdrowych posiłków. Podstawowy element diety Greków to oliwa z oliwek, uprawiana tam i hodowana na szeroką skalę. Jest to źródło wielu mikroelementów, witamin i innych składników, mających bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie.

Oliwa z oliwek to najbardziej znany produkt uprawiany w Grecji i stosowany w tamtejszej kuchni. Nie bez powodu zaleca się go również w naszych licznych, rodzimych potrawach. Oprócz oliwy z oliwek, Grecy stosują na szeroką skalę w swojej kuchni różnego rodzaju owoce morza, które są również bardzo zdrowe. Ponadto znane są w tym rejonie ryby przyrządzane na przeróżne sposoby. Wszystkie te śródziemnomorskie składniki mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też powinniśmy jak najbardziej wykorzystywać je w naszej kuchni, o ile to tylko możliwe. W Polsce znajduje się ponadto bardzo wiele restauracji greckich - warto je odwiedzić i spróbować tamtejszych potraw.

Przeczytano 519 razy.

Oceń jako pierwszy

Wizyta w aptece dla starszych ludzi

Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że dla części osób w naszym społeczeństwie wizyta w aptece może być prawdziwym wydarzeniem. No bo zastanówmy się – czym dla nas jest apteka? Miejscem, do którego wpadamy wtedy, kiedy my sami albo ktoś z naszej rodziny jest chory i jesteśmy zmuszeni wykupić receptę zapisaną przez lekarza, kupić witaminy czy suplementy diety lub po prostu wybrać leki na ból gardła czy ból głowy.

Tymczasem okazuje się, że szczególnie dla starszych ludzi apteka może być miejscem niezwykłym. Po pierwsze wynika to z faktu, iż w podeszłym wieku zazwyczaj zaczynają się nas imać różnego rodzaju choroby i dolegliwości. Wówczas ciągłe wizyty u lekarza lub w aptece nie są niczym niezwykłym. Emeryci często w aptekach zostawiają lwią część swoich oszczędności oraz emerytury.

Z tych też powodów ważny dla starszych osób jest kontakt ze sprzedawcą. Większość z nich nie wybiera aptek sieciowych w centrach handlowych, ale raczej mała rodzinna apteka zlokalizowana na uboczu będzie miejscem, gdzie skierują swoje kroki. Większość starszych osób ma swoje ulubione apteki, w których zawsze załatwia wszystkie sprawunki. To dla nich bardzo ważne, bo zazwyczaj dobrze znają farmaceutów pracujących w takiej aptece, a sprzedawcy znają ich. Codzienna kilkuminutowa pogawędka może być dla takiej osoby naprawdę zbawienna. Dlatego wydaje się, że małe rodzinne apteki nigdy nie upadną – taka apteka zawsze będzie tłumnie odwiedzana przez starszych ludzi.

Przeczytano 571 razy.

Oceń jako pierwszy

Wybrane suplementy diety w diecie odchudzającej

Suplementy diety są bardzo ważne w trakcie odchudzania. Należy zatem szczególnie pamiętać o ich właściwym doborze oraz spożywaniu w odpowiednich ilościach. W przypadku diety odchudzającej niezawodnym suplementem jest oczywiście guarana, która poprzez swoje działanie hamuje przede wszystkim łaknienie, a ponadto doskonale przyspiesza naszą przemianę materii. Guaranę nie powinny jednak zażywać osoby, które cierpią na nadciśnienie.

Innym, godnym polecenia suplementem diety jest dziurawiec, którego działanie powoduje przede wszystkim zwiększenie uczucia sytości - jest to zatem bardzo pomocne w przypadku odchudzania. Jeszcze innym suplementem, zalecanym podczas diety odchudzającej, jest tak zwana babka jajowata, która ma przede wszystkim działanie przeczyszczające. Wypełnia ona także nasz żołądek, wywołując uczucie sytości.

Zalecany jest także chrom trójwartościowy, który ma znaczący wpływ na redukcję naszej masy ciała. Jego spożywanie powoduje zmniejszenie apetytu na słodycze. Suplement ten spożywają głównie osoby w podeszłym wieku oraz osoby cierpiące na zaburzenia gospodarki węglowodanowej.

Przeczytano 583 razy.

Oceń jako pierwszy

Zdrowe odżywianie – zasady

Jak zdrowo się odżywiać? To pytanie zadaje sobie chyba zdecydowana większość z nas. Zaleca się, aby spożywać mniej więcej 4-5 posiłków dziennie, opartych przede wszystkim o pełnowartościowe produkty. Niezwykle ważne jest także, aby spożywać posiłki regularnie, o ustalonych wcześniej porach dnia. Organizm funkcjonuje prawidłowo tylko i wyłącznie wtedy, kiedy otrzymuje posiłki średnioenergetyczne, w regularnym odstępie czasu. Jeżeli przerwy pomiędzy naszymi posiłkami są zbyt długie, należy sięgnąć po jakieś zdrowe i lekkie przekąski. Może to być zatem jabłkom czy na przykład jogurt naturalny. Nie powinno się pić płynów w trakcie spożywania posiłku, ponieważ powoduje to rozcieńczanie soków żołądkowych, a tym samym znaczne zaburzenie procesów odpowiedzialnych za prawidłowe trawienie naszych posiłków. Warto zatem pić płyny przed posiłkiem, bądź na 2 godziny po spożyciu posiłku.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 533 razy.

Oceń jako pierwszy

Czy można obejść się bez słodyczy?

800px-HardCandy,fot.Wikipedia,autorAdamZAch te słodycze, któż z nas ich nie lubi?! Wyjątkowo rzadko można spotkać osoby, które rzeczywiście nie lubią i w ogóle nie jedzą słodyczy. Zdecydowana większość z nas przepada za słodkościami, choć oczywiście każdy może lubić coś innego, a wybór wśród słodyczy jest duży!

 Osoby, które prowadzą bardzo zdrowy i aktywny styl życia często całkowicie wystrzegają się słodyczy, bo boją się, że te im zaszkodzą. Nie warto jednak aż tak demonizować słodyczy, bowiem tak naprawdę nie są one aż tak złe, jakby się to mogło wydawać. Owszem, co za dużo, to niezdrowo i z pewnością duża ilość słodkości może zaszkodzić. Niemniej, jeśli tylko potrafimy zachować umiar, nic złego nam nie grozi. Nie trzeba przecież na raz zjeść całej czekolady czy kilograma ciastek. Jeśli odczuwamy dużą chęć zjedzenia czegoś słodkiego, czasem wystarczy odrobina, aby ową chęć i potrzebę zaspokoić.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 413 razy.

Oceń jako pierwszy