TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 4 Dec 2015

Jak spalić zbędne kalorie?

blue-aids-weight-loss.jpgSpalanie kalorii jest tym pojęciem, który budzi żywe zainteresowanie wielu ludzi. Mowa oczywiście w głównej mierze o tych osobach, które chcą co nieco tu i ówdzie zgubić, o tych osobach, które chcą się odchudzić. Możemy wskazać w tym miejscu na to, że podczas tej czy też innej czynności możemy zgubić określoną ilość kalorii, ale tak naprawdę nie można ogólnie stwierdzić, że stracimy tę, a nie inną ilość kalorii podczas wykonywania określonej czynności. To należy rozumieć nieco inaczej. Ilość zgubionych kalorii zależy bowiem od naszej masy ciała, od intensywności oraz od czasu podejmowanego wysiłku fizycznego. Dużą ilość zbędnych kalorii możemy stracić z pewnością podczas różnych form aktywności fizycznej. W tym miejscu warto zwrócić uwagę chociażby na bieganie, jazdę na rowerze czy też na skakanie na skakance. Te formy są najbardziej wydajnym sposobem utraty kalorii jeśli mówimy o rekreacyjnym uprawianiu sportu. Mówiąc o utracie kalorii, o spalaniu kalorii, musimy wskazywać nie tylko na aktywność fizyczną, na sport, ale jak najbardziej musimy wskazać także na codzienne czynności wymagające naszego zaangażowania, wymagające tego, żebyśmy się nieco wysilili. Odkurzamy, myjemy podłogę, myjemy okna to spalamy kalorie. Jednakże spośród wszystkich możliwych prac domowych największe korzyści w materii spalania kalorii daje nam szorowanie podłogi. Być może wydawać się by mogło, że kalorie możemy spalać, gdy się ruszamy, ale nic bardziej mylnego.

Kiedy spalamy kalorie?

Kalorie spalamy nawet wtedy gdy śpimy czy też podczas takich błahych czynności jak żucie gumy. Spróbujmy ten temat ugryźć z jeszcze innej strony. Bardzo dużą ilość kalorii możemy spalić podczas seksu. Jak więc widać, możemy w tym miejscu skutecznie połączyć to co pożyteczne z tym, co jest po prostu przyjemne. Oczywiście spalanie kalorii nie powinno dla nas stawać się celem samym w sobie, gdyż nie zawsze przekłada się to na poziom naszej tkanki tłuszczowej, na naszą wagę, na naszą tuszę. Nasz organizm potrzebuje określonej ilości kalorii, aby móc normalnie i zdrowo funkcjonować. Nie możemy tylko i wyłącznie skupiać się na spalaniu kalorii, gdyż możemy zapomnieć o tym, aby do tego naszego organizmu dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, odpowiednią ilość energii potrzebnej do wykonywania codziennych czynności. Spalanie kalorii to rzecz naturalna, dotycząca każdego człowieka. Możemy zadbać o to, aby co nieco ich spalić, ale nie powinniśmy nazbyt dużej wagi przywiązywać do tejże kwestii. Ważne jest to, abyśmy czuli się dobrze i odznaczali się dobrym zdrowiem.

Źródło:

[1] http://dietoteczka.pl

Przeczytano 534 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA