TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 8 Sep 2014

Zioła

Zioła - są to rośliny lecznicze, przyprawowe oraz olejkodajne. Są stosowane w ziołolecznictwie (tworzy się z nich m.in. leki ziołowe), jako przyprawy kuchenne lub w aromaterapii (albo spełniają wszystkie te funkcje naraz.

Jeżeli chodzi o ich zastosowanie lecznicze, są już od dawna zepchnięte w cień przez leczenie za pomocą leków produkowanych przez koncerny farmaceutyczne. Czy to dobrze? To prawda - leki chemiczne zwalczają wiele poważnych chorób i z pewnością są dobrodziejstwem dla ludzkości (np. tak często obecnie stosowane antybiotyki); jednak powodują wiele skutków ubocznych, chorób polekowych, uzależnień (fizycznych ale też psychicznych), wiele powikłań. Organizm człowieka jest bardzo skomplikowany, nigdy nie możemy być pewni jak zareaguje na dany lek, tym bardziej, że nadal niewiele wiemy na temat procesów w zachodzących w ciele człowieka. trans.gif

Z tych właśnie powodów, coraz mniej ufamy lekom syntetycznym i zdarza się, że mamy wątpliwości czy dany lek pomoże, zadziała pozytywnie, nie czyniąc jednocześnie żadnych szkód w naszym organizmie.

To wszystko z pewnością powoduje, że coraz chętniej sięgamy po takie rozwiązanie, jakim jest ziołolecznictwo. Zioła są przede wszystkim naturalne, nie przetworzone chemicznie. I właśnie dlatego tak często są skutecznym narzędziem w zwalczaniu i profilaktyce wielu chorób. Przecież wszyscy jesteśmy i zawsze będziemy (chociażby w pewnym stopniu) zależni od biologii, natury, nie jesteśmy maszynami.

Pamiętajmy tylko, żebyśmy decydując się na sięgnięcie po rośliny lecznicze nie popadali w skrajność. Ani totalny entuzjazm dla leków syntetycznych (i ich - jakże w obecnych czasach częste nadużywanie) nie jest wskazany ani odrzucenie zdobyczy współczesnej farmacji na rzecz naturalnych sposobów leczenia. Po lekarstwa syntetyczne nie należy sięgać przy byle okazji, ale z ziołami też trzeba uważać (niektóre są bardzo silne, inne wręcz toksyczne czy trujące; trzeba je też używać we właściwy sposób).

 Działanie leków jest skierowane głównie na leczenie skutków a nie przyczyn chorób, w przeciwieństwie do działania roślin leczniczych, które pomagają na wielu poziomach, często docierając do przyczyn chorób.

Przeczytano 621 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA