TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sun, 7 Sep 2014

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo inaczej fitofarmakologia/fitoterapia - jest to dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków (w różnych postaciach) z surowców uzyskanych z roślin leczniczych jakimi są zioła i ich stosowaniem, ale tez badaniem i odkrywaniem właściwości ziół.

W obecnych czasach poszukuje się wciąż nowych rozwiązań dla stosowania leków ziołowych. Na fitoterapii opiera się w dużej mierze medycyna ludowa a stosowanie ziół jest dobrym rozwiązaniem gdyż wiąże się z niskimi kosztami a rośliny lecznicze występują w naturze i nie trzeba ich w sztuczny sposób pozyskiwać.trans.gif

Zanim przystąpimy do samodzielnego stosowania ziół koniecznie musimy przeczytać zalecenia i przeciwwskazania podane na opakowaniu czy dołączonej ulotce. Aby samodzielnie zajmować się zielarstwem czy ziołolecznictwem powinniśmy skonsultować się z dobrym fitoterapeutą, którzy jest ekspertem w tej dziedzinie.

Zioła można zażywać czasem profilaktycznie, żeby zapobiec powstaniu czy rozwojowi wielu chorób. Możemy w ten sposób zapobiec konieczności sięgnięcia po leki syntetyczne, które mają wiele skutków ubocznych, niekorzystnie oddziaływują na takie organy jak np. wątroba, nerki czy serce.

Przeczytano 626 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA