TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 5 Sep 2014

Zielarstwo

Zielarstwo - zajmuje się dostarczaniem roślin leczniczych dla ziołolecznictwa; jest działem wiedzy zajmującym się tym, jak powinna wyglądać hodowla, uprawa, zbieranie i suszenie oraz pakowanie i przechowywanie roślin leczniczych. Zielarstwo jest jedna z gałęzi rolnictwa, a wiedzę o nim zdobywamy na akademiach rolniczych (taka akademia znajduje się m.in. w Krakowie). 

Zioła mogą być uprawiane na specjalnych plantacjach albo nawet we własnym ogródku. Zbiera się je też ze stanowisk naturalnych (ale tylko zioła krajowe z tym, że tylko te które rosną w dużej ilości, no chyba, że zbieramy je na własny użytek), jednak jest to uciążliwe i bardzo pracochłonne. Z plantacji pochodzi ok. 75% ziół wykorzystywanych przez przemysł farmaceutyczny i sprzedawanych na rynku. Są to gatunki nie tylko krajowe, ale również te pochodzące z innych rejonów kontynentu czy świata (trzeba je jednak wcześniej zaaklimatyzować). Zaletą takiej uprawy jest fakt, iż rośliny lecznicze rosnące na niej nie są rozproszone między innymi roślinami, chwastami czy krzewami i drzewami, jak to się dzieje zazwyczaj w naturze. Znacznie to ułatwia zbiór tychże ziół. Odbywa się on w czterech okresach- wiosennym i letnim ale też jesiennym i zimowym. Następnie suszy się zebrane rośliny w specjalnie do tego przeznaczonych suszarniach i przechowuje w odpowiednich pomieszczeniach.

Przeczytano 397 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA