elektronika

badania spirometryczne

Badanie spirometryczne przeprowadza się przy bardzo różnych okazjach, ale w szczególności często poddawani są niemu chorzy na astmę oraz pacjenci z innymi długotrwałymi schorzeniami układu oddechowego. Spirometr medyczny pozwala na bardzo precyzyjne określenie najróżniejszych wartości płuc człowieka w kontekście ich pracy oraz pojemności.

O tym, że właściwa praca płuc wpływa nie tylko na komfort przy oddychaniu czy większą łatwość funkcjonowania przy wysokim wysiłku i obciążeniu – przekonują się regularnie osoby z problemami kardiologicznymi. Niedostateczne dotlenienie komórek krwi przekłada się na niedotlenienie wszystkich komórek ciała, a w efekcie do zaburzenia ich metabolizmu i szybszym starzeniu się, degenerowaniu.

Zalety nowoczesnych spirometrów

Regularnie prowadzone badania spirometryczne na profesjonalnej aparaturze pomagają nie tylko poznać maksymalną objętość płuc danego pacjenta, ale także przypisać do niego inne ważne wartości medyczne, takie jak chociażby:

  • pojemność życiowa (VC)

  • pojemność wdechowa (IC)

  • objętość oddechowa (TV)

  • natężona pojemność życiowa (FVC)

  • wdechowa i wydechowa objętość zapasowa (IRV, ERV)

  • natężona objętość wydechowa pierwszosekundowa (FEV1)

Wszystkie te dane uzyskiwane są dzisiaj przez nowoczesne spirometry, które zebraliśmy dla Państwa w tej specjalistycznej kategorii. Dla osoby analizującej zapis spirometru istotne jest, aby spirometr ten działał jak najbardziej precyzyjnie, albowiem wartości podawane są tutaj w tysiącach mililitrów na sekundę i nawet nieduży odchył od uśrednionego pomiaru w rzeczywistości może oznaczać postawienie błędnej diagnozy. W naszym sklepie mają Państwo dostęp wyłącznie do sprawdzonych i atestowanych spirometrów uznanych i cenionych producentów sprzętu medycznego.

Możliwość komentowania badania spirometryczne została wyłączona