dom

Huśtawka terapeutyczna

Integracja sensoryczna to proces, w którym mózg, po otrzymaniu bodźców ze wszystkich zmysłów, jest w stanie je segregować, rozpoznawać oraz identyfikować z wcześniejszymi swoimi doświadczeniami. Proces integracji sensorycznej rozpoczyna się jeszcze w życiu płodowym i trwa przez pierwsze siedem lat życia dziecka. Jeżeli nie zostanie odpowiednio rozwinięty, dziecko może mieć problemy z odpowiednim reagowaniem na bodźce oraz poruszaniem się.

Problemy z integracją sensoryczną bardzo często pojawiają się po różnego rodzaju urazach, ale także po poważnych zabiegach chirurgicznych i udarach. Najlepiej, jeżeli integracja sensoryczna si jest wspierana w takiej sytuacji poprzez rehabilitację. Doskonałym wsparciem terapii są oczywiście urządzenia, które mają stymulować układy do naprawy i właściwego funkcjonowania.

Akcesoria pomocne w rehabilitacji

Idealne urządzenia wspierające integrację sensoryczną u pacjentów to na przykład huśtawka terapeutyczna, trapez, czy też podwieszana platforma. Mogą z nimi ćwiczyć zarówno dzieci, u których nie rozwinęła się ona do końca, jak i osoby dorosłe z problemami.

W naszym sklepie oferujemy Państwu szeroki wybór produktów, które przydają się przy rehabilitacji i ćwiczeniach wspierających integrację sensoryczną. W dziale integracja sensoryczna si sklep nasz posiada różnego rodzaju huśtawki i trapezy, dzięki którym można ćwiczyć nawet w warunkach domowych.

Nasza ofertę kierujemy również do profesjonalnych gabinetów oraz szpitali. U nas można negocjować warunki cenowe. Zawsze ustalamy je indywidualnie z klientem w ramach zamówienia i staramy się zaproponować najbardziej korzystną ofertę.

Możliwość komentowania Huśtawka terapeutyczna została wyłączona